Superliga: Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
60 min. 32:36 - Mariusz Jurasik ustala wynik meczu. Orlen Wisła Płock w finale mistrzostw kraju!
Skomentuj 0
Dziękujemy za wspólne emocje i śledzenie relacji na żywo na naszych łamach. Już wkrótce relacja i wypowiedzi pomeczowe!
Skomentuj 0
60 min. 31:36 - Mariusz Jurasik i Marcin Lijewski wpisują się na listę strzelców. Sekundy do końca meczu.
Skomentuj 0
60 min. 30:35 - Ivan Nikcević z drugiej linii (!) obok Sebastiana Suchowicza.
Skomentuj 0
59 min. 30:34 - Aleksandr Bushkov zdobywa trzydziestą bramkę dla Górnika. 80 sekund do końca meczu.
Skomentuj 0
58 min. 29:34 - Mariusz Jurasik poprawia swoje statystyki w końcówce meczu - dwie bramki "Józka" nie dają jednak nic Górnikowi. Dla Wisły trafił Petar Nenadić, a płocczanie już powoli przygotowują się do świętowania awansu.
Skomentuj 0
  • 56 min. 27:33 - A po drugiej stronie parkietu z siedmiu metrów nie myli się Petar Nenadić. Górnik nie odbierze już Nafciarzom wygranej!
    Skomentuj 2
    55 min. 27:32 - Karny dla gospodarzy za obronę w kole Valentina Ghionei. Do linii siódmego metra podchodzi Bartłomiej Tomczak i z całej siły rzuca w poprzeczkę. Pięć minut do końca!
    Skomentuj 0
    54 min. 27:32 - Wisła trzyma pięciobramkową przewagę i jest na dobrej drodze do trzeciego zwycięstwa. Górnicy decydują się jeszcze na indywidualne akcje, ale niewiele to przynosi. Na ławkę kar odesłany został Marcin Lijewski.
    Skomentuj 0
    52 min. 27:31 - Sebastian Suchowicz przywrócił nadzieję w serca Górników, ale zabrzanie ostatecznie zgubili piłkę. W międzyczasie kolejną świetną interwencję w sytuacji 1 na 1 zanotował Marin Sego.
    Skomentuj 0
    52 min. 27:31 - I kolejne "ekspresowe" bramki - dla Górnika trafiali Patryk Kuchczyński i Robert Orzechowski (teraz opatrywany), a dla Wisły Nikola Eklemović. Dodatkowo na ławkę kar odesłany został Muhamed Toromanović.
    Skomentuj 1
    51 min. 25:30 - Mariusz Jurasik indywidualnie próbuje odmienić losy rywalizacji, ale niewiele to daje. Na jego bramkę odpowiada Marcin Lijewski.
    Skomentuj 0
    49 min. 24:29 - Strata Górnika, kontra Wisły i Ivan Nikcević wysuwa gości na pięciobramkowe prowadzenie. Wrzucili po przerwie wyższy bieg Nafciarze i skrzętnie skorzystali na wszystkich błędach zabrzan.
    Skomentuj 0
    W międzyczasie Krzysztof Kisiel słusznie zwraca uwagę stolikowi sędziowskiemu, że ten nie zauważył dodatkowego zawodnika Górnika na parkiecie. To powinno być wykluczenie dla jednego z zabrzan.
    Skomentuj 0
    48 min. 24:28 - Wisła odskakuje na cztery bramki przewagi, o czas prosi Patrik Liljestrand. Czy to już koniec emocji w Zabrzu?
    Skomentuj 0
    48 min. 24:27 - CÓŻ TERAZ ZROBIŁ MARIN SEGO! Chorwat w przeciągu dziesięciu sekund zanotował trzy skuteczne interwencje, najpierw broniąc rzut karny i dobitkę, a następnie szybką kontrę. Za każdym razem starcie z Sego przegrywał Michał Kubisztal.
    Skomentuj 1
    • niebieski-13 Zgłoś komentarz
      MARIN SEGO MARIN SEGO MARIN SEGO MARIN SEGO nie rozumiem czemu ten mlyn w Płocku nie dziekowal tak Marinowi w Sobote i Niedziele ????
      46 min. 24:27 - Jeszcze walczą Górnicy. Mariusz Jurasik z prawego rozegrania zmniejsza straty, ale natychmiast odpowiada Nikola Eklemović. Świetny mecz playmakera Nafciarzy.
      Skomentuj 0
      45 min. 23:26 - Niczym profesor gra dzisiaj Nikola Eklemović. Doświadczony rozgrywający co chwila popisuje się fantastycznymi dograniami, teraz z kolei zdecydował się na rzut. Sebastian Kicki był bez szans.
      Skomentuj 0
      44 min. 23:25 - Mieliśmy chwilę przerwy w grze, opatrywany był Mariusz Jurasik. Z "Józkiem" już wszystko w porządku, bramkę dla Górnika zdobywa natomiast Michał Kubisztal.
      Skomentuj 0
      44 min. 22:25 - Patrik Liljestrand prosi o czas. Szwed musi natychmiast odmienić grę swojego zespołu, który pierwszy kwadrans drugiej połowy przegrywa 7:10.
      Skomentuj 2
      43 min. 22:25 - Piękna zespołowa akcja gości i bramka Vedrana Zrnicia ze skrzydła. Wisła po raz pierwszy w meczu odskakuje na trzy bramki przewagi!
      Skomentuj 0
      43 min. 22:24 - Kolejny raz na listę strzelców wpisuje się Muhamed Toromanović, a po chwili skuteczną interwencją popisuje się Marin Sego. Wisła przy piłce i już w komplecie.
      Skomentuj 0
      42 min. 22:23 - Łukasz Stodtko zmniejsza straty gospodarzy. W międzyczasie na ławkę kar odesłany został Adam Wiśniewski. Zabrzanie trzymają się rywali, czy wykorzystają grę w przewadze?
      Skomentuj 0
      41 min. 21:23 - Kapitalne podanie Nikoli Eklemovicia do Muhameda Toromanovicia i Bośniak nie mógł tego nie wykorzystać!
      Skomentuj 0
      40 min. 21:22 - Okres chaosu i nieudanych kontrataków, głównie przerywanych udanymi przechwytami. Górnik nareszcie przełamuje niemoc - bramkę przyniosła indywidualna akcja Mariusza Jurasika.
      Skomentuj 0
      40 min. 20:22 - Mimo gry w osłabieniu Nafciarze zdobywają kolejną bramkę! Z koła (po raz kolejny) trafił Adam Wiśniewski, a po chwili Valentin Ghionea mógł jeszcze powiększyć prowadzenie Wisły, ale przegrał pojedynek z Sebastianem Kickim.
      Skomentuj 0
      38 min. 20:21 - Zmniejsza straty Górnik. Na ławkę kar powędrował Zbigniew Kwiatkowski, a więcej miejsca na szóstym metrze wykorzystał Witalij Nat.
      Skomentuj 0
      38 min. 19:21 - Zawodnicy obu drużyn przyspieszyli grę, dużo więcej jest teraz także indywidualnych zagrań i prób. Wisła utrzymuje dwubramkowe prowadzenie - dla Górnika trafił Łukasz Kandora, a dla płocczan Valentin Ghionea (z zerowego kąta!). 21:19 po 37 minutach gry.
      Skomentuj 0
      37 min. 18:20 - Błąd Górników kończy się kolejną kontrą Wisły. Valentin Ghionea i Nafciarze odjeżdżają na dwie bramki przewagi!
      Skomentuj 0
      36 min. 18:19 - Mieli szansę na objęcie prowadzenia Górnicy, ale Patryk Kuchczyński nie pokonał w sytuacji sam na sam Marina Sego. W odpowiedzi Wisła wyprowadziła szybki atak, a w nim nie pomylił się pierwszy w kontrze Valentin Ghionea.
      Skomentuj 0
      35 min. 18:18 - Świetne akcje po obu stronach parkietu. Najpierw dla Wisły trafia Adam Wiśniewski, którego na kole podaniem obsłużył Petar Nenadić. Stan rywalizacji szybko wyrównał jednak Michał Kubisztal, który zaskoczył Marina Sego.
      Skomentuj 0
      33 min. 17:17 - Ładna i szybka akcja Górnika kończy się rzutem Patryka Kuchczyńskiego ze skrzydła. Marin Sego bez szans i mamy remis.
      Skomentuj 1
      32 min. 16:17 - Druga część spotkania zaczyna się od bramek po obu stronach parkietu. Wisła na prowadzeniu, Górnik przy piłce.
      Skomentuj 0
      Z lekkim opóźnieniem zaczynamy drugą połowę!
      Skomentuj 0
      Po trzydziestu minutach możemy z ręką na sercu napisać - świetny mecz! Górnik jest dzisiaj równorzędnym rywalem dla faworyzowanych Nafciarzy, kapitalnie na początku meczu bronił Sebastian Suchowicz, dzięki czemu zabrzanie przez większość czasu prowadzili. Wisła w końcówce pokazała jednak klasę i doprowadziła do remisu. Jak będzie w drugiej połowie? Zostańcie z nami, wracamy za dziesięć minut!
      Skomentuj 0
      30 min. 15:15 - Mariusz Jurasik i remis do przerwy!!!
      Skomentuj 2
      30 min. 14:15 - Taka sama sytuacja jak w przypadku Górnika po drugiej stronie boiska - kara dla Łukasza Kandory, rzut karny dla Wisły i bramka Vedrana Zrnicia (choć dopiero po dobitce).
      Skomentuj 0
      29 min. 14:14 - "Dwójka" dla Kamila Syprzaka (druga w meczu) za faul na Mariuszu Jurasiku i bramka Michała Kubisztala z rzutu karnego.
      Skomentuj 0
      28 min. 13:14 - Musiał rzucać z trudnej pozycji Witalij Nat, ale nie miał szans pokonać z tego miejsca Marcina Wicharego. Wisła wyprowadziła kontratak, który wykorzystał Kamil Syprzak. Po chwili bliźniacza sytuacja - pomylił się Nat, kontra Wisły i tym razem bramka Petara Nenadicia. Wisła wraca na prowadzenie!
      Skomentuj 0
      28 min. 13:12 - Skacze, gestykuluje, krzyczy przy linii bocznej Patrik Liljestrand, ale jak nie było rzutu karnego dla Górnika, tak nadal nie ma. Wisła broni na ósmym metrze.
      Skomentuj 0
      27 min. 13:12 - Strata zabrzan, która poskutkowała bramką Wisły i karą dwóch minut dla Aleksandra Bushkova. To szansa dla Wisły, Ivan Nikcević stara się kryć wysoko na "jedynce".
      Skomentuj 1
      25 min. 13:11 - Rozkręcili się zawodnicy po obu stronach parkietu i w krótkim czasie zobaczyliśmy cztery bramki. Z koła dla Górnika trafił Łukasz Kandora, na co natychmiast odpowiedział Marcin Lijewski (typowe widły!).
      Skomentuj 0
      24 min. 11:9 - Emocje trochę opadły, ale było gorąco! Trzy kapitalne interwencje Sebastian Suchowicz przy rzutach Muhamead Toromanovicia, w międzyczasie na listę strzelców wpisali się Michał Kubisztal i Vedran Zrnić. Górnik trzyma prowadzenie, ale Wisła nie odpuszcza.
      Skomentuj 0
      22 min. 10:8 - Moment chaosu i kontrowersyjnych decyzji arbitrów. Dzieje się w Zabrzu! Michał Kubisztal był ciągnięty przy rzucie z 6 metra, czego nie zauważyli sędziowie. Wisła wyprowadziła kontrę, którą wykorzystał Vedran Zrnić. W międzyczasie sfrustrowany Adam Twardo cisnął bidonem o parkiet, co obyło się bez reakcji sędziów i delegata.
      Skomentuj 0
      20 min. 10:7 - Górnik dalej w gazie! Michał Kubisztal nie myli się z rzutu karnego, a po chwili piękna parada Sebastiana Suchowicza przy okazji rzutu Ivana Nikcevicia!
      Skomentuj 0
      19 min. 9:7 - Piękna indywidualna akcja Nikoli Eklemovicia ("zwód z zamierzonym rzutem" ;)) i Wisła przegrywa już tylko dwoma bramkami!
      Skomentuj 2
      18 min. 9:6 - Próbował rzutu z drugiej linii Michał Kubisztal, ale Marcin Wichary popisał się kapitalną interwencją. Wisła wraca powoli do gry, sporo daje agresywna obrona.
      Skomentuj 0
      18 min 9:6 - Po dwóch przerwanych atakach gospodarzy, Patrik Liljestrand poprosił o czas.
      Skomentuj 0
      17 min. 9:6 - Kolejna bramka Wisły z rzutu karnego, tym razem Janko Kevicia wyręczył Vedran Zrnić. Sporo zmian w składzie Wisły, Górnik niezmiennie tym samym składem.
      Skomentuj 1
      15 min. 9:5 - Piękna parada Sebastiana Suchowicza i po chwili chaosu (głównie za sprawą decyzji arbitrów) Michał Kubisztal powiększa prowadzenie Górnika. Ogromne problemy mają w ostatnich minutach Nafciarze!
      Skomentuj 2
      14 min. 8:5 - Rozkręca się Mariusz Jurasik. Trzecia bramka rozgrywającego Górnika i zabrzanie wracają na prowadzenie. Na parkiecie w składzie Wisły pojawia się Petar Nenadić, który zastąpił Mariusza Jurkiewicza.
      Skomentuj 0
      13 min. 7:5 - Ponad pięciominutowy impas strzelecki Wisły przełamuje z rzutu karnego Janko Kević.
      Skomentuj 0
      12 min. 7:4 - Górnicy odjeżdżają! Kolejna skuteczna interwencja Sebastiana Suchowicza i szczęśliwa, ale niezwykle cenna bramka Michała Kubisztala. Wisła w opałach, o czas prosi Manolo Cadenas.
      Skomentuj 1
      • s_mmts Zgłoś komentarz
        Dziś Wiśle nie będzie tak łatwo jak w Płocku i uważam, że jutro odbędzie się czwarty mecz.
        12 min. 6:4 - I znowu duet Sebastian Suchowicz - Mariusz Jurasik! Pierwszy broni, drugi rzuca i Górnik już na dwubramkowym prowadzeniu!
        Skomentuj 0
        11 min. 5:4 - Górnik na fali! Skuteczna interwencja Sebastiana Suchowicza, a następnie bramka Mariusza Jurasika przywraca zabrzan na prowadzenie. W międzyczasie karą dwóch minut ukarany został Kamil Syprzak.
        Skomentuj 0
        10 min. 4:4 - Stracił piłkę Marcin Lijewski, co bezlitośnie wykorzystali gospodarze. Michał Kubisztal posłał do kontry Bartłomieja Tomczaka, a ten doprowadził do wyrównania.
        Skomentuj 0
        9 min. 3:4 - Tym razem z usług skrzydłowego skorzystali gospodarze - Bartłomiej Tomczak po raz pierwszy w meczu i 3:4.
        Skomentuj 0
        8 min. 2:4 - Valentin Ghionea trafia z prawego skrzydła i Wisła prowadzi już 4:2. Górnik w komplecie, wraca Kandora.
        Skomentuj 0
        7 min. 2:3 - Wysoka obrona Wisły sprawia poważne problemy zabrzanom. Na indywidualną akcję zdecydował się Witalij Nat, ale kolejny raz broni Marcin Wichary.
        Skomentuj 0
        6 min. 2:3 - Dwie szanse na zdobycie bramki mieli Górnicy, ale najpierw pomylił się Mariusz Jurasik, a potem błąd popełnił Łukasz Kandora. W odpowiedzi Wisła zdobywa bramkę z karnego (Janko Kević), a dodatkowo na ławkę odesłany został Kandora.
        Skomentuj 0
        5 min. 2:2 - Adam Wiśniewski doprowadza do remisu rzutem ze skrzydła. Po akcji żółta kartka dla Adama Twardo.
        Skomentuj 0
        4 min. 2:1 - Michał Kubisztal najpierw wywalczył rzut karny, a następnie nie pomylił się z linii siedmiu metrów. Górnik po raz pierwszy na prowadzeniu, druga bramka "Kubła".
        Skomentuj 0
        3 min. 1:1 - Nafciarze powoli konstruowali swój atak. Po blisko minucie rozgrywania piłki Marcin Lijewski zdecydował się na rzut z drugiej linii, ale Sebastian Suchowicz zdołał sparować piłkę. Górnicy w ataku.
        Skomentuj 0
        2 min. 1:1 - Michał Kubisztal doprowadza do wyrównania.
        Skomentuj 0
        1 min. 0:1 - Zabrzanie rozpoczęli ze środka, ale rzut Mariusza Jurasika obronił Marcin Wichary. Wisła wyprowadziła natychmiastową kontrę, którą wykończył Kamil Syprzak.
        Skomentuj 0
        Obie ekipy mają już za sobą oficjalną prezentację, zaczynamy dosłownie za kilka minut. Zostańcie z nami!
        Skomentuj 0
        Nafciarze zaś do Zabrza zawitali z jednym celem: zwycięstwa i przypieczętowania awansu do finału mistrzostw kraju.
        Skomentuj 0
        Zabrzanie wierzą, że będą w stanie przeciwstawić się aktualnym wicemistrzom kraju, którzy w dwóch pierwszych spotkaniach triumfowali kolejno 38:26 i 32:29. Jak będzie dzisiaj?
        Skomentuj 0
        Zespół Manolo Cadenasa nie czeka jednak takie łatwe zadanie - zabrzanie bowiem nie przegrali we własnych progach od ponad trzech miesięcy. Ostatnią ekipą, która z Górnego Śląska wywiozła komplet punktów była... Orlen Wisła Płock!
        Skomentuj 0
        Dzisiejsze spotkanie wyłonić może pierwszego finalistę ligowych zmagań - jeśli Orlen Wisła Płock pokona Górników, wówczas Nafciarze po raz 25 z rzędu zapewnią sobie medal mistrzostw kraju.
        Skomentuj 0
        Nasza relację rozpoczynamy od dobrych wieści dla kibiców Orlen Wisły Płock - Mariusz Jurkiewicz znalazł się w kadrze meczowej Nafciarzy i wraz z resztą zespołu uczestniczył w rozgrzewce. "Kaczka" jest gotów do gry!
        Skomentuj 0
        Witam serdecznie z hali w Zabrzu i zapraszam na relację akcja po akcji z czwartkowego meczu półfinału fazy play-off między Górnikiem Zabrze a Orlen Wisłą Płock. Pierwszy gwizdek już za kwadrans.