LM: SG Flensburg-Handewitt - THW Kiel na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Łukasz Wojtczak
60 min. 30:28. SG Flensburg-Handewitt zwycięzcą Ligi Mistrzów sezonu 2013/2014!!! Kto by się spodziewał, że to właśnie ten zespół będzie triumfatorem turnieju Final Four!
Skomentuj 0
59 min. 30:28. Holger Glandorf rzuca arcyważną bramkę! Kilończycy muszą rzucić, atak pozycyjny przedłuża się coraz bardziej. Nie ma gola, Aron Palmarsson złapany przez Mattiasa Anderssona. Jeśli trafią Wikingowie, to im przypadnie zwycięstwo! Czas dla Kilonii.
Skomentuj 1
58 min. 29:28. SG Flensburg-Handewitt już w komplecie, przetrwał okres osłabienia bez strat. O czas po raz kolejny prosi zdenerwowany Alfred Gislason. Jeśli Zebry nie przełamią rywali, to pierwsza wygrana w historii klubu w Lidze Mistrzów przypadnie Wikingom. Po wznowieniu przypomniał o sobie Marko Vujin. Mamy gola kontaktowego. Jeszcze nie koniec emocji.
Skomentuj 0
57 min. 29:27. Szansa THW Kiel na odrobienie strat, następnej już chyba nie będzie. Na nieszczęście mistrzów Niemiec drogę do bramki ponownie znaleźli rywale. Dobrze, że Zebry mogą liczyć na Arona Palmarssona.
Skomentuj 0
55 min. 28:25. Na kłopoty Anders Eggert, wciąż nie ma remisu. Zawodnicy SG Flensburga-Handewitt starają się szanować piłkę. Mamy dwie minuty kary dla Jacoba Heinla.
Skomentuj 0
  • 54 min. 26:25. Pudłują Wikingowie, w odpowiedzi celnie Christian Zeitz, mamy trafienie kontaktowe!
    Skomentuj 0
    53 min. 26:24. Do końca finałowego pojedynku zostało mniej niż 10 minut. SG Flensburg-Handewitt stara się utrzymać przewagę, ale piękną bramkę z 2 linii rzuca Tunezyjczyk Wael Jallouz
    Skomentuj 0
    51 min. 26:23. Nieprawdopodobnie gra dziś Anders Eggert. Kilończycy także zaczęli trafiać i wynik wciąż jest sprawą otwartą.
    Skomentuj 0
    50 min. 25:22. THW Kiel przejmuje piłkę, kontratak, ale w sytuacji sam na sam myli się czeski gwiazdor Filip Jicha. Kto go zatrzymał? Oczywiście 36-letni Szwed, Mattias Andersson!
    Skomentuj 0
    48 min. 25:21. Krótki odpoczynek na ławce fenomenalnego Holgera Glandorfa. Tymczasem Thomas Mogensen celnie i już 4 gole przewagi Flensburga.
    Skomentuj 0
    47 min. 23:21. Do końca meczu niespełna kwadrans. Wynik kilończykom trzyma tylko niesamowity Aron Palmarsson. Trener Alfred Gislason szuka nowych rozwiązań, bo inaczej z jego zespołem może być źle.
    Skomentuj 0
    45 min. 23:20. Fatalny okres gry THW Kiel. Wikingowie znakomicie w obronie, wyprowadzają szybkie kontry. Role, w stosunku do pierwszej połowy, odwróciły się. O czas poprosił trener SG Flensburga-Handewitt.
    Skomentuj 0
    43 min. 22:20. Mistrzowie Niemiec zaczynają się denerwować, niemoc przełamał dopiero Aron Palmarsson. Za chwilę bomba Holgera Glandorfa z 2 linii i ponownie 2 trafienia przewagi.
    Skomentuj 0
    42 min. 21:19. Mattias Andersson zaczyna szaleć w bramce Flensburga. Ma już 13 udanych interwencji. Holger Glandorf daje Wikingom dwa gole przewagi! W bramce Zebr pojawia się Andreas Palicka.
    Skomentuj 0
    40 min. 20:19. Dłuższy okres bez bramek, który przełamują zawodnicy Flensburga. Wikingowie na prowadzeniu! Kapitalny gol Andersa Eggerta. Czas dla THW Kiel.
    Skomentuj 0
    39 min. 19:19. Szansa na doprowadzenie do remisu. I jest gol dla Flensburga! Emocje zaczynają się od początku.
    Skomentuj 0
    37 min. 18:19. Wikingowie już w komplecie, przetrwali okres osłabienia bez większych strat. Wspaniale przymierzył Holger Glandorf. Gol kontaktowy!
    Skomentuj 0
    35 min. 17:19. Dwie minuty kary dla Thomasa Mogensena. Szansa dla kilończyków na podwyższenie przewagi i wykorzystuje to natychmiast Filip Jicha.
    Skomentuj 0
    33 min. 16:17. Łady rzut Marko Vujina z biodra, ale odpowiada Anders Eggert.
    Skomentuj 0
    31 min. 15:16. Drugą połowę rozpoczęli gracze Flensburga. Wynik otworzył Holger Glandorf i już tylko bramka przewagi Zebr!
    Skomentuj 0
    30 min. 14:16. Kapitalnie w sytuacji sam na sam Anders Eggert. Po pierwszej połowie finałowego pojedynku SG Flensburg-Handewitt przegrywa z THW Kiel, ale i tak Wikingowie po słabym początku wrócili do gry.
    Skomentuj 0
    29 min. 13:16. W końcówce pierwszej połowy wiatr w żagle znów złapali mistrzowie Niemiec, Niclas Ekberg skutecznie z kontry.
    Skomentuj 0
    26 min. 12:14. SG Flensburg-Handewitt robi wszystko, żeby odrobić straty. Nie jest to łatwe zadanie. Kilończycy potrafią wyprowadzać szybkie kontry. Fantastyczne trafienie Andersa Eggerta! Już tylko dwa gole straty.
    Skomentuj 0
    24 min. 10:13. Strzelecki przestój Zebr przełamał Gudjon Valur Sigurdsson. W odpowiedzi Thomas Mogensen. Wciąż trzy trafienia przewagi kilończyków.
    Skomentuj 0
    22 min. 9:12. Do końca pierwszej połowy niespełna 10 minut. Thomas Mogensen zdobywa bramkę z koła, coraz lepiej w defensywie wygląda SG Flensburg-Handewitt.
    Skomentuj 0
    21 min. 7:12. Sporo emocji na parkiecie. Rzut karny, pierwszy w meczu, dla Flensbura. Z linii siódmego metra skutecznie Anders Eggert.
    Skomentuj 0
    19 min. 6:12. Kilończycy wypracowali pokaźną zaliczkę i starają się ją utrzymywać. Ze skrzydła nie do zatrzymania jest Niclas Ekberg.
    Skomentuj 0
    17 min. 5:10. Flensburg nieco opanował sytuację. Posypały się dwuminutowe kary. Gudjon Valur Sigurdsson rzuca gola numer 10 dla Zebr!
    Skomentuj 0
    15 min. 5:8. Flensburg popełnia sporo błędów technicznych, a to przekłada się na słabą skuteczność. Zebry długo rozgrywają piłkę, ale strata i po kontrze rzuca Hampus Wanne. Tymczasem kara dla Michaela Knudsena.  Mimo osłabienia mamy kolejne trafienie dla Wikingów!
    Skomentuj 0
    12 min. 3:8. THW Kiel już w komplecie. Ależ genialne bramki rzuca dzisiaj Aron Palmarsson! SG Flensburg-Handewitt tymczasem zupełnie nie radzi sobie w ataku i trener Wikingów musi poprosić o pierwszy czas.
    Skomentuj 0
    10 min. 2:6. Niclas Ekberg rzuca bramkę mimo, że Zebry grają w osłabieniu, w kolejnej akcji pięknie kontrę wykończył Gudjon Valur Sigurdsson.
    Skomentuj 0
    8 min. 2:4. Nieudane rzuty Wikingów uskrzydlają Johana Sjostranda. Szansa na zbudowanie wysokiej przewagi przez kilończyków. Długi okres bez goli zakończył Jim Gottfridsson.
    Skomentuj 0
    6 min. 1:4. Początek meczu lepszy w wykonaniu kilończyków. Rywale próbują wyrównać za wszelką cenę, ale trudno im przebić się przed defensywę THW Kiel. Zebry starają się grać do tzw. pewnej piłki. Potężna bomba Arona Palmarssona!
    Skomentuj 0
    4 min. 1:3. Piękny rzut Marko Vujina. Serb wydaje się być w znakomitej formie.
    Skomentuj 0
    2 min. 1:2. Dobry początek Zebr, Filip Jicha i mamy 2:0, ale w kolejnej akcji skuteczna odpowiedź Flensburga.
    Skomentuj 0
    1 min. 0:1. Pierwszy gwizdek duńskich sędziów i finał rozpoczęli zawodnicy THW Kiel. Wynik spotkania otworzył rzutem z 2 linii Marko Vujin.
    Skomentuj 0
    Kilończycy wystąpią dziś w białych kostiumach, a ich rywale na czerwono-granatowo. Na trybunach znakomita atmosfera prawdziwego święta piłki ręcznej. Na wysokości zadania stanęli też organizatorzy, którzy postarali się o efektowną oprawę.
    Skomentuj 0
    Oba zespoły są już na parkiecie, trwa prezentacja zawodników. Za chwilę tradycyjnie odegrany zostanie hymn Ligi Mistrzów, a potem rozpocznie się wielki finał!
    Skomentuj 0
    W meczu o trzecie miejsce pomiędzy FC Barceloną i MKB Veszprém lepsi okazali się Hiszpanie, którzy wygrali 26:25. Bohaterami Dumy Katalonii zostali Arpad Sterbik oraz Nikola Karabatić.
    Skomentuj 0
    Już za kwadrans w Kolonii rozpocznie się finał Ligi Mistrzów sezonu 2013/2014 z udziałem dwóch niemieckich drużyn - SG Flensburg-Handewitt i THW Kiel, które w ligowych zmaganiach uplasowały się odpowiednio na trzecim i pierwszym miejscu w tabeli. Europejskie puchary rządzą się jednak swoimi prawami. Sobotnie półfinały okazały się bardzo emocjonujące. Prawdziwego cudu dokonali Wikingowie, którzy wyeliminowali po serii rzutów karnych FC Barcelonę. Komu dopisze szczęście w wielkim finale? Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego pojedynku oraz śledzenia relacji LIVE razem z nami.