MŚ kobiet: Kuba - Polska na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Wiktor Gumiński
60 min. - 22:27. Koniec spotkania! Ostatniego gola z karnego, podyktowanego za faul na Małgorzacie Stasiak, zdobywa Karolina Zalewska.
Skomentuj 2
Tymczasem teraz żegnamy się już z Państwem, życząc miłego wieczoru.
Skomentuj 1
Reprezentacja Polski zrealizowała zatem najważniejszy cel, jakim było zdobycie kompletu punktów. Nasze reprezentantki nie mają jednak wiele czasu na rozpamiętywanie meczu z Kubankami, ponieważ już jutro stoczą kolejny pojedynek, przeciwko Szwecji. Rozpocznie się on w niedzielę o godzinie 20:45. Już teraz zapraszamy do śledzenia jego przebiegu na łamach naszego portalu.
Skomentuj 0
59 min. - 22:26. Patrycja Kulwińska przegrywa pojedynek z Niurkis Morą, ale pomyłka ta nie niesie ze sobą dla Polek żadnych przykrych konsekwencji.
Skomentuj 0
59 min. - 22:26. Ayling Martinez poprawia swój indywidualny dorobek bramkowy.
Skomentuj 0
58 min. - 21:26. Karolina Zalewska zdobywa drugą bramkę z rzędu, tym razem świetnie wykańczając rzut z prawego skrzydła.
Skomentuj 1
  • 58 min. - 21:25. Eyatne Rizo nie myli się w kontrze.
    Skomentuj 0
    57 min. - 20:25. Dwie minuty kary otrzymuje Kinga Achruk. Obie ekipy grają w "piątkę", bo wcześniej wykluczenie otrzymała jedna z Kubanek.
    Skomentuj 0
    56 min. - 20:25. Raz jeszcze Polki odzyskują piłkę w obronie! Karolina Kudłacz-Gloc faulowana i rzut karny dla naszej reprezentacji. Karolina Zalewska zamienia go na gola, niemalże pieczętując tym samym zwycięstwo w tym spotkaniu.
    Skomentuj 1
    54 min. - 20:24. Aktywniejsza obrona Polek sprawia przeciwniczkom duże problemy. A dodatkowo Weronika Gawlik fenomenalnie broni rzut Lisandry Lusson, zaś w kontrze nie myli się Kinga Achruk!
    Skomentuj 1
    53 min. - 20:23. Karolina Kudłacz-Gloc show w Naestved! Jeszcze jeden gol tej zawodniczki!
    Skomentuj 1
    52 min. - 20:22. Karolina Kudłacz-Gloc nie zawodzi, jak na prawdziwą kapitan przystało. Dziesiąty gol na koncie polskiej rozgrywającej!
    Skomentuj 0
    52 min. - 20:21. Niecelnie rzuca Karoliny Kudłacz-Gloc. Kubanki mają akcję na remis, ale popełniają błąd własny.
    Skomentuj 2
    51 min. - 20:21. Mija jednak zaledwie kilka sekund i bramkę zdobywa też Livia Varanes.
    Skomentuj 0
    51 min. - 19:21. Grająca z opatrunkiem na policzku Kinga Achruk przedziera się przez kubańską obronę i zdobywa gola!
    Skomentuj 1
    50 min. - 19:20. Kubanki zdobywają dwie bramki w ciągu kilkunastu sekund. Autorką drugiej z nich jest Eyatne Rizo.
    Skomentuj 0
    49 min. - 17:20. Weronika Gawlik odbija rzut jednej z Kubanek, a Karolina Kudłacz-Gloc świetnym podanie uruchamia Karolinę Zalewską, która zdobywa ważną bramkę dla polskiego zespołu!
    Skomentuj 0
    48 min. - 17:19. Tym razem przerwa dla Jovera Hernandeza.
    Skomentuj 0
    48 min. - 17:19. Polki po raz szesnasty tracą piłkę. Faul w ataku popełniają jednak także ich rywalki, a następnie do bramki trafia Monika Stachowska.
    Skomentuj 0
    47 min. - 17:18. Gleynis Reyes pokonuje Weronikę Gawlik.
    Skomentuj 0
    47 min. - 16:18. Karolina Kudłacz-Gloc zdobywa swojego dziewiątego gola w meczu, tym razem z kontrataku! Wcześniej gra pasywna odgwizdana Kubankom.
    Skomentuj 0
    46 min. - 16:17. Rzut karny dla Polski. Karolina Kudłacz-Gloc wykorzystuje go ze stoickim spokojem! Do gry wraca także Kinga Achruk.
    Skomentuj 0
    46 min. - 16:16. Monika Kobylińska naprawia przechwytem swój błąd w ataku. Chwilę później po raz trzeci czas wykorzystuje Kim Rasmussen.
    Skomentuj 0
    45 min. - 16:16. Fatalnego fragmentu Polek ciąg dalszy. Do remisu doprowadza Ayling Martinez.
    Skomentuj 1
    44 min. - 15:16. Fatalnie rozegrana kontra przez reprezentację Polski, ale piłka wciąż w rękach zawodniczek Kima Rasmussena. Niurkis Mora broni jednak rzut Moniki Kobylińskiej.
    Skomentuj 0
    43 min. - 15:16. Anna Wysokińska wchodzi do bramki, by powstrzymać rzucającą karnego Lisandrę Lusson. Lepsza Kubanka. Co więcej, Niurkis Mora broni rzut Joanny Gadziny.
    Skomentuj 0
    42 min. - 14:16. Zdobywanie goli znów przychodzi Polkom z dużym trudem. Klaudia Pielesz nie trafia do siatki.
    Skomentuj 0
    41 min. - 14:16. Milena Mesa rzuca obok bramki, ale Kubanki mają rzut karny. Ayling Martinez pokonuję Weronikę Gawlik, zdobywając swojego szóstego gola w meczu.
    Skomentuj 0
    41 min. - 13:16. Karolina Kudłacz-Gloc dwa razy z rzędu się nie myli! Kapitalna indywidualna akcja naszej kapitan zakończona bramką!
    Skomentuj 0
    40 min. - 13:15. Gola dla Kuby rzuca Ayling Martinez. Po dobrym początku Polki ponownie spuściły z tonu.
    Skomentuj 0
    39 min. - 12:15. Myli się również Karolina Kudłacz-Gloc. To pierwsza rzutowa pomyłka naszej rozgrywającej w tym meczu.
    Skomentuj 0
    38 min. - 12:15. Nieskuteczne rzuty po obu stronach. Mylą się Patrycja Kulwińska i Eyatne Rizo. Co gorsza, Kubanka opuszcza boisko mocno kulejąc.
    Skomentuj 0
    38 min. - 12:15. Weronika Gawlik w doskonały sposób zatrzymuje Lisandrę Lusson w sytuacji "sam na sam"!
    Skomentuj 0
    37 min. - 12:15. Kubanki wykorzystują kontrę, a dokładnie czyni to Ismary Barrio. Ponadto dwie minuty kary dla Aleksandry Zych .
    Skomentuj 0
    36 min. - 11:15. Udanym zagraniem w defensywie popisuje się Iwona Niedźwiedź. Kubanki wciąż bez bramki w drugiej części gry.
    Skomentuj 0
    35 min. - 11:15. Polki ponownie znakomicie grają w obronie, a w ataku pozycyjnym nie zawodzi Patrycja Kulwińska! Nasze szczypiornistki spisują się znacznie lepiej niż przed przerwą.
    Skomentuj 1
    34 min. - 11:14. Sygnalizacja gry pasywnej po stronie Kubanek i Polki odzyskują piłkę. Agnieszka Kocela skutecznie dobija nieudany rzut Anety Łabudy i przewaga naszych zawodniczek zaczyna stopniowo wzrastać!
    Skomentuj 0
    32 min. - 11:13. Kinga Achruk cierpi po starciu z jedną z Kubanek. Zawodniczka udaje się do szatni z lodowym okładem przy głowie.
    Skomentuj 0
    32 min. - 11:13. Od początku drugiej części gry w polskiej bramce melduje się Weronika Gawlik.
    Skomentuj 0
    31 min. - 11:13. Polki znakomicie rozpoczynają drugą połowę, od trafienia z lewego skrzydła Agnieszki Koceli!
    Skomentuj 0
    Wszyscy gotowi do wznowienia gry. Zaczynają Polki!
    Skomentuj 0
    Przerwa dobiega końca. Już za chwilę oba zespoły rozpoczną zmagania w drugiej połowie.
    Skomentuj 0
    Postawa Biało-Czerwonych w pierwszej połowie pozostawiała wiele do życzenia, szczególnie jeśli chodzi o grę w ofensywie. Polki zanotowały jak dotąd aż 10 strat!
    Skomentuj 0
    30 min. - 11:12. Eneleidis Guevara broni rzut Małgorzaty Stasiak oddany tuż przed końcową syreną. Na przerwę Polki schodzą zatem z zaledwie jednobramkowym prowadzeniem.
    Skomentuj 0
    29 min. - 11:12. Karolina Zalewska zamienia karnego na gola! Nasze reprezentantki wracają na prowadzenie! Ponadto Kubanki grają w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    29 min. - 11:11. Livia Varanes posyła piłkę obok słupka. Polki mają rzut karny po faulu na Monice Kobylińskiej.
    Skomentuj 0
    28 min. - 11:11. Polki odzyskują piłkę dzięki twardej obronie, ale w kontrataku traci ją Monika Stachowska. Tym razem przerwa na żądanie dla szkoleniowca reprezentacji Kuby Jovera Hernandeza.
    Skomentuj 0
    28 min. - 11:11. Karny dla Polski. Tym razem na linii siódmego metra staje Karolina Kudłacz-Gloc. I trafia do bramki!
    Skomentuj 0
    27 min. - 11:10. Po udanej akcji Niedźwiedź notuje jednak fatalną stratę, którą na bramkę z kontry zamienia Livia Varanes.
    Skomentuj 0
    26 min. - 10:10. Polki w końcu doprowadzają do remisu za sprawą potężnego rzutu Iwony Niedźwiedź!
    Skomentuj 0
    25 min. - 10:9. Faul w ataku Karoliny Zalewskiej. Milena Mesa rzuca obok bramki.
    Skomentuj 0
    24 min. - 10:9. To już piąty rzut karny dla Kubanek! Ale ponownie broni Anna Wysokińska! Polska bramkarka wygrywa pojedynek z Eyatne Rizo. O drugi czas prosi natomiast Kim Rasmussen.
    Skomentuj 0
    24 min. - 10:9. Kinga Achruk także nie trafia do bramki. Jej wyblokowany rzut broni Guevara.
    Skomentuj 0
    23 min. - 10:9. Małgorzata Stasiak nie wykorzystuje świetnej okazji na doprowadzenie do remisu. Jej rzut broni Eneleidis Guevara.
    Skomentuj 1
    22 min. - 10:9. Obie drużyny tracą piłkę w ofensywie, aż w końcu do kubańskiej siatki trafia Karolina Kudłacz-Gloc. To już piąty gol tej zawodniczki w tym meczu!
    Skomentuj 0
    21 min. - 10:8. Twarda obrona Polek sprawia, że Kubanki mają problem z oddaniem rzutu. Ostatecznie jednak, nieco szczęśliwie, trafia Ayling Martinez.
    Skomentuj 0
    19 min. - 9:8. Kolejna obrona Anny Wysokińskiej owocuje kontrą w wykonaniu polskiej reprezentacji. Okazuje się ona zabójcza, bo gola rzuca Małgorzata Stasiak. Czas dla trenera Kubanek.
    Skomentuj 0
    18 min. - 9:7. Czwarty rzut karny dla Kubanek, ale tym razem Anna Wysokińska popisuje się świetną obroną.
    Skomentuj 0
    17 min. - 9:7. Dwie minuty kary dla Yunisleidy Camejo. To już drugie wykluczenie tej zawodniczki. Polki wykorzystują grę w przewadze i do siatki trafia Monika Kobylińska.
    Skomentuj 0
    16 min. - 9:6. Hanna Sądej nie łapie piłki na kole, ale Kubanki też popełniają błąd w ataku.
    Skomentuj 0
    15 min. - 9:6. Kolejny rzut karny dla reprezentacji Kuby. W bramce Polek melduje się Weronika Gawlik. Nie daje ona jednak rady powstrzymać Lisandry Lusson.
    Skomentuj 0
    15 min. - 8:6. Dwie minuty kary dla Iwony Niedźwiedź.
    Skomentuj 0
    14 min. - 8:6. Raz jeszcze znakomicie w ataku spisuje się Karoliny Kudłacz-Gloc. Kapitalne trafienie rozgrywającej z drugiej linii!
    Skomentuj 0
    13 min. - 8:5. Aneta Łabuda po raz kolejny gorsza od bramkarki Eneleideis Guevary. Gola dla Polek rzuca jednak Karolina Kudłacz-Gloc.
    Skomentuj 0
    12 min. - 8:4. Indywidualna akcja Eyatne Rizo przynosi Kubankom ósme trafienie. Warto powiedzieć, że rywalki grają obecnie w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    12 min. - 7:4. Tym razem rzut karny dla Polek po faulu na Kindze Achruk. Niestety ponad bramką rzuca Monika Stachowska.
    Skomentuj 0
    11 min. - 7:4. Eyatne Rizo wykorzystuje rzut karny.
    Skomentuj 0
    10 min. - 6:4Aneta Łabuda przegrywa pojedynek z kubańską bramkarką na prawym skrzydle.
    Skomentuj 0
    10 min. - 6:4. Ayling Martinez zdobywa swojego trzeciego gola w spotkaniu. Widząc, co się dzieje, zaniepokojony Kim Rasmussen prosi o pierwszy czas na żądanie.
    Skomentuj 0
    9 min - 5:4. Długa akcja Polek kończy się nieskutecznym rzutem Kobylińskiej.
    Skomentuj 0
    8 min. - 5:4. Polki ponownie gubią się w ataku. Lisandra Lusson zaskakuje Annę Wysokińską rzutem z podłoża i Kubanki na prowadzeniu.
    Skomentuj 0
    7 min. - 4:4. faul w ataku Polek, ale Anna Wysokińska tym razem lepsza od Varanes. Druga kontra Kubanek już jednak skuteczna. Trafia Lisandra Lusson.
    Skomentuj 0
    6 min. - 3:4. Polki tracą piłkę w ataku, co skutkuje szybką kontrą rywalek, skutecznie wykończoną przez Livię Varanes. Znakomitą odpowiedzią popisuje się jednak Monika Kobylińska!
    Skomentuj 0
    5 min. - 2:3. Ayling Martinez zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu.
    Skomentuj 0
    4 min. - 1:3. Strata Kubanek i bardzo szybka odpowiedź Polek. Z prawego skrzydła między nogami kubańskiej bramkarki gola rzuca Aneta Łabuda.
    Skomentuj 0
    3 min. - 1:2. Karolina Kudłacz-Gloc trafia tym razem z kontrataku. Wcześniej udaną interwencję w bramce zalicza Anna Wysokińska.
    Skomentuj 0
    2 min. - 1:1. Pierwszy gol dla Polek po rzucie Karoliny Kudłacz-Gloc z drugiej linii!
    Skomentuj 0
    1 min. - 1:0. rzut karny dla Kubanek po faulu  na Eyatne Rizo. Na gola zamienia go Ayling Martinez.
    Skomentuj 1
    Pierwszy gwizdek sędziów. Oba zespoły już na boisku. Rozpoczynają Kubanki.
    Skomentuj 0
    W pierwszym meczu grupy B Holenderki zdemolowały 42:21 reprezentację Chin.
    Skomentuj 0
    Czas na hymny narodowe obu reprezentacji.
    Skomentuj 0
    Gwoli uzupełnienia przypomnijmy, że na poprzednim mundialu, rozegranym w 2013 roku w Serbii, reprezentacja Polski zajęła bardzo wysokie, 4. miejsce.
    Skomentuj 0
    Polki właśnie wchodzą na boisko! Po niej na parkiecie pojawiają się Kubanki. Za chwilę oficjalna prezentacja obu drużyn.
    Skomentuj 0
    - Wierzę, że Polki będą walczyły o czołowe lokaty - skomentowała natomiast Joanna Waga, zawodniczka Startu Elbląg.
    Skomentuj 0
    Odważniej od Nowińskiego na temat szans Polek wypowiedziała się z kolei Joanna Drabik, obrotowa MKS-u Selgros Lublin.
    Skomentuj 0
    - Trzeba mieć nadzieję, że Polki dołączą do czołówki, choć nie mogą być one wymieniane w gronie głównych faworytów imprezy - powiedział w rozmowie z naszym portalem Wojciech Nowiński.
    Skomentuj 0
    Teraz, na około 20 minut przed rozpoczęciem meczu, proponujemy zapoznać się pokrótce z sylwetkami zawodniczek, na które ostatecznie postawił Rasmussen.
    Skomentuj 0
    Selekcjoner reprezentacji Polski Kim Rasmussen miał duży problem z wybraniem "szesnastki" na mistrzostwa świata.  - To była chyba najtrudniejsza decyzja podczas mojej pracy z reprezentacją - podkreślał Duńczyk.
    Skomentuj 0
    Witamy serdecznie w relacji na żywo z pierwszego występu reprezentacji Polski kobiet podczas Mistrzostw Świata 2015. Pierwszym rywalem naszych szczypiornistek są Kubanki. Na początek proponujemy zatem zapoznać się z krótką sylwetką ekipy z Ameryki Łacińskiej.