Alpejczycy rozpoczęli treningowe przejazdy. Odległa pozycja polskiego zawodnika

W czwartek do rywalizacji w Pjongczangu dołączyli przedstawiciele narciarstwa alpejskiego. O godz. 3.00 czasu polskiego przeprowadzono trening w zjeździe. Jedyny reprezentant Polski, Michał Kłusak, zajął odległą pozycję.

Mateusz Kozanecki
Michał Kłusak Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Michał Kłusak
Pierwsze medale w narciarstwie alpejskim rozdane zostaną w zjeździe. Na czwartek zaplanowany został pierwszy treningowy przejazd, w którym wystartowało łącznie 85 zawodników.

Najlepszy wynik osiągnął Manuel Osborne-Paradis. Kanadyjczyk o 0,31 s wyprzedził utytułowanego Kjetila Jansruda. Podium uzupełnił Mauro Caviezel ze Szwajcarii.

Dopiero na 60. miejscu swój przejazd ukończył jedyny Polak w stawce, Michał Kłusak. Reprezentant naszego kraju rozpoczął przyzwoicie. Na trzecim pomiarze czasu tracił do liderującego Kanadyjczyka mniej niż dwie sekundy. Na dalszej części trasy nie było już tak dobrze i ostatecznie Kłusak dojechał do mety ze stratą wynoszącą 5,71 s.

Zjazdowcy mają przed sobą jeszcze dwa treningi. Odbędą się one w piątek i sobotę o godz. 3.00 czasu polskiego. Na niedzielę zaplanowana została rywalizacja o medale.

Które miejsce w zjeździe zajmie Michał Kłusak?