Pjongczang 2018. 15-latka Alina Zagitowa pobiła rekord świata i prowadzi wśród solistek!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry How / Alina Zagitowa
Getty Images / Harry How / Alina Zagitowa
zdjęcie autora artykułu

15-letnia Alina Zagitowa przed życiową szansą. Rosjanka kapitalnie zaprezentowała się w programie krótkim solistek, pobiła rekord świata i prowadzi przed rodaczką, Jewgienia Miedwiediewą.

Sensacyjna Alina Zagitowa zdobyła w styczniu złoto mistrzostw Europy. 15-latka pokonał Jewgienię Miedwiediewą, co było wydarzeniem bez precedensu, bo przez dwa sezony Rosjanka nie przegrała żadnych zawodów. W Pjongczangu zapowiada się na podobny scenariusz.

Zagitowa w programie krótkim znacznie pobiła rekord świata, należący do Miedwiediewej (ustanowiony w rywalizacji drużyn). Wynik 82,92 pkt otworzył Rosjance drogę do olimpijskiego złota. Najgroźniejsza konkurentka traci prawie 1,5 pkt i program dowolny zapowiada się pasjonująco.

Złoty medal będzie wewnętrzną rosyjską sprawą. Trzecia Kanadyjka Kaetlyn Osmond skupi się na obronie swojej lokaty, bo za jej plecami czają się dwie Japonki - Satoko Miyahira i Kaori Sakamoto. Na szóstym miejscu doświadczona Włoszka Carolina Kostner, brązowa medalistka sprzed czterech lat.

Polki nie startują.

ZOBACZ WIDEO: Maciej Kot: Bardzo chciałbym, żeby trener Horngacher został. Należy mu się wysoka podwyżka

Źródło artykułu: