Pjongczang 2018. Jest pierwszy medal dla Polski na paraolimpiadzie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lintao Zhang / Igor Sikorski (pierwszy z prawej)
Getty Images / Lintao Zhang / Igor Sikorski (pierwszy z prawej)

Igor Sikorski wywalczył pierwszy medal dla Polski podczas igrzysk paraolimpijskich w Pjongczangu. Zawodnik uplasował się na trzecim miejscu w slalomie gigancie.

W tym artykule dowiesz się o:

We wtorek Igor Sikorski wypadł z trasy podczas rywalizacji w superkombinacji, ale dzień później udowodnił, że nie miało to na niego żadnego wpływu. Reprezentant Polski wywalczył brązowy medal w slalomie gigancie i tym samym zdobył pierwszy dla Biało-Czerwonych medal na igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu.

Polak, który rywalizuje w kategorii LW11 (zawodnicy z porażeniem kończyn dolnych), znajdował się na trzeciej pozycji po pierwszym przejeździe. W drugim pokonał trasę jeszcze szybciej, ale nie zdołał poprawić swojego miejsca. W sumie szybsi od niego okazali się tylko Jesper Pedersen z Norwegii oraz Tyler Walker - reprezentant Stanów Zjednoczonych.

Warto podkreślić, że to nie tylko pierwszy medal naszych paraolimpijczyków w Pjongczangu, ale w ogóle pierwszy od ośmiu lat na tej imprezie, bowiem z Soczi wrócili oni bez ani jednego krążka.

Wyniki slalomu giganta podczas igrzysk paraolimpijskich (kategoria LW 11):

1. Jesper Pedersen - 2:13.45 2. Tyler Walker - 2:13.79 3. Igor Sikorski - 2:15.90

Źródło artykułu: WP SportoweFakty