W tym artykule dowiesz się o:
Monika Hojnisz (Polska) - Biathlon
Zaczynamy od naszego krajowego podwórka. Urodzona w 1991 roku w Chorzowie biathlonistka to życiowa partnerka naszego biegacza narciarskiego, Macieja Staręgi. Dla Hojnisz będą to drugie igrzyska olimpijskie. W 2014 roku w Soczi spisywała się bardzo dobrze. Zajęła nawet 5. miejsce podczas biegu masowego. Medalistka mistrzostw świata z 2013 roku z pewnością również liczy na udany występ w Pjongczangu, ale będzie o to niezwykle trudno.
Dorothea Wierer (Włochy) - Biathlon
Między innymi przez nią, Polki mogą mieć problem w zdobyciu medalu podczas igrzysk olimpijskich w Korei Południowej. 27-latka od kilku sezonów należy do światowej czołówki biathlonu. Obecnie plasuje się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pod nieobecność kontuzjowanej Gabrieli Koukalovej, niektórzy uważają Wierer za najpiękniejszą zawodniczkę w stawce.
To już prawdziwa dominatorka alpejskich tras, która błyszczy nie tylko na stoku. Amerykanka, mimo dopiero 22 lat na karku, zwyciężyła już aż 41 razy w zawodach Pucharu Świata. Złoto igrzysk olimpijskich także ma na koncie. W Soczi triumfowała w slalomie. Teraz może jednak znacznie poprawić ten wynik, bowiem Shiffrin jest faworytką do stanięcia na najwyższym podium w slalomie, slalomie gigancie i superkombinacji.
Lindsey Vonn (USA) - Narciarstwo alpejskie
Pisząc o najładniejszych sportsmenkach igrzysk olimpijskich w Pjongczangu po prostu nie można zapomnieć o tej utytułowanej alpejce. 4-krotna zwyciężczyni Kryształowej Kuli, złota medalistka z Vancouver w zjeździe - to tylko część sukcesów 33-latki. Na igrzyskach olimpijskich w Soczi nie była z powodu poważnej kontuzji. Teraz jest jednak w pełni sił i ponownie jest główną faworytką do złota w dyscyplinach szybkościowych.
Magdalena Warakomska (Polska) - Short Track
Czas na naszą kolejną reprezentantkę. Dla 20-letniej Magdaleny Warakomskiej będzie to oczywiście debiut na igrzyskach olimpijskich. Od młodej Polki nie należy jednak oczekiwać medalu, aczkolwiek występ w Korei Południowej może znacznie zaprocentować w przyszłości.
Tessa Virtue (Kanada) - Łyżwiarstwo figurowe
28-latka razem ze swoim partnerem z pary, Scottem Moirem, jest jedną z faworytek do zdobycia złotego medalu w kategorii tanecznej. Taki medal Kanadyjka ma już w swojej kolekcji - z Vancouver. To jednak nie ostatnia łyżwiarka figurowa w naszym zestawieniu, gdyż w tej dyscyplinie mamy do czynienia z wieloma pięknymi kobietami.
Silje Norendal (Norwegia) - Snowboard
24-latka wystartuje w dwóch konkurencjach w Pjongczangu - w Slopestyle i Big Air. Większe szanse na medal ma jednak w tej drugiej dyscyplinie, gdyż obecnie jest na 5. miejscu w rankingu Pucharu Świata.
Weronika Nowakowska (Polska) - Biathlon
Nie możemy w żadnym wypadku zapomnieć o naszej czołowej biathlonistce. Nie jest wykluczone, że po tym sezonie Nowakowska zakończy swoją karierę, by wychowywać bliźniaki, które urodziła dwa lata temu. Przy odrobinie szczęścia 32-latka jest w stanie powalczyć o medal igrzysk olimpijskich. Dla Nowakowskiej będzie to trzecia taka impreza w karierze.
Maria Sotskova (Rosja) - Łyżwiarstwo figurowe
Startująca pod flagą olimpijską Rosjanka notuje coraz lepsze wyniki, mimo zaledwie 17 lat. Nie jest wykluczone, że Sotskova będzie biła się o medal w Pjongczang z bardziej doświadczonymi rywalkami.
Anna Gasser (Austria) - Snowboard
26-latka jest czołową zawodniczką w konkurencji Big Air i również w Pjongczangu zaliczana jest do głównych faworytek. Podobnie jak wcześniej wspomniana Norendal, wystąpi w Slopestylu i także w tej dyscyplinie nie jest bez szans na podium.
Natalia Kaliszek (Polska) - Łyżwiarstwo figurowe
Dla 21-letniej torunianki będą to pierwsze igrzyska olimpijskie w życiu. Wspólnie z Maksymem Sporydiewem wystartują w konkursie par tanecznych. Kaliszek od czterech lat jest niepokonana w mistrzostwach Polski. Teraz liczymy na udany występ tej pary na zawodach międzynarodowych.