Brawo Kornelia! Nowy rekord Polski i awans do finału MŚ

Kornelia Fiedkiewicz awansowała do finału mistrzostw świata na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Polka dokonała niesamowitej rzeczy.

Dominika Pawlik
Kornelia Fiedkiewicz Instagram / Na zdjęciu: Kornelia Fiedkiewicz
To był udany dzień dla Kornelii Fiedkiewicz. Polska pływaczka ustanowiła nowy rekord Polski na 100 metrów stylem dowolnym. Uzyskany rezultat dał jej siódmy czas i awansowała dzięki niemu do finału.

Poprzednią rekordzistką Polski na tym dystansie była Katarzyna Wasick. Jej rezultat był najlepszym wśród pływaczek w naszym kraju przez blisko pięć lat.

Fiedkiewicz poprawiła go aż o 0,21. bowiem uzyskała czas 54,01. Najlepsza w eliminacjach okazała się Marritt Steenbergen. Ona popisała się znakomitym rezultatem wynoszącym 52,53.

Fiedkiewicz będzie pierwszą w historii Polką, która wystąpi w finale mistrzostw świata na długim basenie w "królewskiej" konkurencji.

W czwartek w finale na 50 metrów stylem grzbietowym płynęła Adela Piskorska. Polka zajęła szóste miejsce. Zwyciężyła Claire Curzan, druga była Iona Anderson, a trzecie miejsce zdobyła Ingrid Wilm.