Co za dzień Polaków! Mamy kolejne medale MŚ!

Znakomite wieści z mistrzostw świata w pływaniu w Dosze. Ksawery Masiuk wywalczył brązowy medal w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. Kilka minut później na 50 metrów stylem dowolnym trzecie miejsce zajęła Katarzyna Wasick.

Arkadiusz Dudziak
Ksawery Masiuk Getty Images / Maddie Meyer / Na zdjęciu: Ksawery Masiuk
W Dosze w niedzielę kończą się mistrzostwa świata w pływaniu. Dla ekipy Biało-Czerwonych kończą się one znakomitym akcentem i drugim medalem.

Trzecie miejsce na 50m  stylem grzbietowym wywalczył Ksawery Masiuk. 19-letni Polak uzyskał czas 24,44 i o 0,15s wyprzedził czwartego Pietera Coetze. Wygrał Australijczyk Isaac Cooper (24,13s), a drugi był Amerykanin Hunter Armstrong (24,33s).

To jednak nie koniec pozytywnych informacji ze stolicy Kataru. Na 50 m stylem dowolnym brąz wywalczyła Katarzyna Wasick z czasem (23,95). Minimalnie uległa drugiej Amerykance Kate Douglass (23,91) Wygrała Szwedka Sarah Sjoestroem (23,69). Siódme miejsce zajęła Kornelia Fiedkiewicz (24,69s).

Niewiele do medalu zabrakło naszej sztafecie mieszanej na 4x100 stylem zmiennym. Nasza kadra w składzie Ksawery Masiuk, Dominika Sztandera, Jakub Majerski, Katarzyna Wasick zajęła 4. miejsce. Brąz przegrali o niecałą sekundę z Brytyjczykami (3:45,09). Wygrali Amerykanie 3:40,22 przed Australijczykami 3:43,12.

W sztafecie pań na 4x100 m stylem zmiennym Polki w skłądzie Adela Piskorska, Dominika Sztandera, Paulina Peda, Kornelia Fiedkiewicz zajęły 7. miejsce z czasem 4:01,73. Wygrały Australijki (3:55,98) przed Szwedkami (3:56,35) i Kanadyjkami 3:56,43.

Ogromny pech spotkał Polaków w sztafecie na 4x100 m stylem zmiennym. Biało-Czerwoni zostali zdyskwalifikowani. Szkoda, bo gdyby nie dyskwalifikacja to zająłby drugie miejsce. Złoto powędrowało do Amerykanów, srebro do Holendrów, a brąz do Włochów.

Warto dodać, że to był drugi i trzeci brązowy medal Biało-Czerwonych na tych mistrzostwach. W sobotę na 100 m stylem motylkowym trzecie miejsce zajął Jakub Majerski.