Z Kataru do ministerstwa. Nitras zaprosił bohaterów MŚ

Trzy brązowe medale na mistrzostwach świata zdobyli polscy pływacy. To duży sukces naszych reprezentantów. Po powrocie do kraju spotkał się z nimi minister sportu Sławomir Nitras.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Sławomir Nitras Materiały prasowe / Ministerstwo Sportu i Turystyki / Na zdjęciu: Sławomir Nitras
Ostatni raz polscy pływacy wracali z mistrzostw świata z trzema medalami… dziewięć lat temu. Nie ma się więc co dziwić, że sukcesy Katarzyny Wasick (brąz na 50 m stylem dowolnym), Ksawerego Masiuka (brąz na 50 m stylem grzbietowym) i Jakuba Majerskiego (brąz na 100 m stylem motylkowym) odbierane są jako znakomita zapowiedź przed zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi.

To duży sukces naszych pływaków. Po powrocie do kraju czekał na nich minister sportu Sławomir Nitras, który zaprosił naszych sportowców do siedziby resortu.

"Spotkanie z brązowymi medalistami pływackich Mistrzostw Świata w Dosze w ministerstwie sportu gościli Katarzyna Wilk-Wasick, Ksawery Masiuk i Jakub Majerski oraz trenerzy Robert Wilk, Paweł Wolkow i Jakub Karpiński. Gratuluję wspaniałych osiągnięć i trzymam kciuki za kolejne starty" - napisał w serwisie X minister Nitras.

Mistrzostwa świata początkowo nie układały się po myśli naszej kadry. Jednak końcówka światowego czempionatu była udana dla Polaków.

Polacy ciągle mają nad czym pracować, bo do igrzysk w Paryżu zostało nieco ponad pięć miesięcy, a podczas mistrzostw świata nieobecnych było wielu czołowych zawodników świata. Prezes PZP Otylia Jędrzejczak nie ukrywa, że jej marzeniem jest choćby jeden medal podczas IO.

Czytaj także:
Polscy działacze zablokowali jej możliwość zdobycia medalu. "To bolało"
Co za dzień Polaków! Mamy kolejne medale MŚ!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×