Skandaliczna decyzja ws. Rosji. "Tak" dla rosyjskiej flagi

Zaskakująca decyzja. Podczas zawodów pływackich w Banja Luce w Bośni i Hercegowinie Rosjanie będą mogli wystartować pod swoją flagą. Federacja World Aquatics jasno określiła zasady kwalifikacji na igrzyska.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
flaga Rosji Getty Images / SOPA Images / Contributor / flaga Rosji
Po napaści Rosji na Ukrainę sportowcy z kraju Władimira Putina zostali wykluczeni z rywalizacji w większości dyscyplin. Tak samo było w pływaniu. We wrześniu ubiegłego roku federacja World Aquatics ugięła się i dopuściła Rosjan do walki, ale pod neutralną flagą.

W tym tygodniu nadeszła jednak zaskakująca decyzja. Podczas kwietniowych zawodów w Bośni i Hercegowinie Rosjanie będą mogli startować pod swoją flagą. Tak wynika z oświadczenia, które federacja przesłała rosyjskiej agencji TASS.

"Te zawody nie są organizowane przez World Aquatics" - doprecyzowuje federacja w swoim oświadczeniu. Jednocześnie określiła warunki, na których Rosjanie będą mogli uzyskać kwalifikację na igrzyska w Paryżu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ależ popis Anity Włodarczyk. Nagranie obiega sieć!

"Tylko ci Rosjanie, którzy są zarejestrowani jako sportowcy neutralni, będą mogli uzyskać kwalifikację na igrzyska w Paryżu" - doprecyzowuje federacja.

MKOl określiło, że na igrzyskach w Paryżu Rosjanie będą mogli wystąpić jako sportowcy neutralni i tylko w rywalizacji indywidualnej. Nie mogą mieć m.in. związku także ze służbami mundurowymi, jak również otwarcie popierać agresji na Ukrainę. Rosyjski Komitet Olimpijski dalej jest zawieszony przez MKOl.

Czytaj więcej:
Zapadła decyzja. Mecz Igi Świątek przełożony

Czy uważasz, że jeszcze w tym roku Rosjanie powrócą do rywalizacji w sportach drużynowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×