MŚ na krótkim basenie: Srebrny medal Radosława Kawęckiego

W finałowym wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym pierwszy medal dla Polski na pływackich mistrzostwach świata na krótkim basenie zdobył Radosław Kawęcki.

Łukasz Witczyk
Radosław Kawęcki do finału na 100 metrów stylem grzbietowym awansował z siódmym czasem, a mało brakło nie uzyskał by kwalifikacji do decydującego wyścigu. W nim reprezentant Polski miał dużo szczęścia. Bezkonkurencyjny był Mitchell James Larkin, a ponad pół sekundy po nim finiszował właśnie Kawęcki.
Polak po pasjonującym finiszu zaledwie o 0,01 sek. wyprzedził Ryosuke Irie oraz Matta Greversa. Warto dodać, że na półmetku Kawęcki miał ostatni czas, lecz dwie ostatnie długości basenu pokonał niemal równie szybko jak zwycięzca. Dla Polaka to drugi w karierze medal mistrzostw świata na krótkim basenie. Dwa lata temu w Stambule sięgnął po złoto na 200 metrów stylem grzbietowym.