MŚ na krótkim basenie: Aleksandra Urbańczyk w finale

Popołudniowa sesja drugiego dnia pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Doha była szczęśliwa dla Aleksandry Urbańczyk. Polka wywalczyła awans do finału.

Łukasz Witczyk

W półfinale na dystansie 50 metrów stylem motylkowym Aleksandra Urbańczyk uzyskała siódmy czas, co dało jej przepustkę do finału. Najlepsza była Jeanette Ottesen, która dwie długości basenu w Doha pokonała w 24,91 sek. Polka była od niej wolniejsza o 0,70 sek. Z kolei dziewiątą zawodniczkę Urbańczyk wyprzedziła zaledwie o 0,11 sek.

Podczas popołudniowej sesji rozegrano dziesięć finałów. Najważniejszy dla biało-czerwonych był wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym, w którym srebrny medal zdobył Radosław Kawęcki. W pozostałych finałach nie rywalizowali reprezentanci Polski.
MŚ na krótkim basenie: Srebrny medal Radosława Kawęckiego