Radosław Kawęcki awansował do półfinału mistrzostw świata na 200 m grzbietowym

Radosław Kawęcki zakwalifikował się do półfinału mistrzostw świata w Kazaniu w wyścigu na 200 metrów stylem grzbietowym. Polak uzyskał trzynasty czas eliminacji - 1:58.09.

Piotr Ziemka

Awansu nie wywalczył Mateusz Wysoczyński, którego sklasyfikowano na 24. miejscu w stawce 37 pływaków. Najlepszy w tej fazie rywalizacji był Australijczyk Mitchell Larkin (1:55.88). Drugi czas miał Ryosuke Irie (1:56.68), a trzeci - Ryan Murphy (1:56.71).

W czwartek rozegrane zostaną też półfinały. Początek o 17:57 polskiego czasu. W 2013 roku Kawęcki zdobył srebrny medal mistrzostw świata w tej konkurencji.

W sesji porannej wziął udział również Marcin Stolarski. Polak zajął 35. lokatę w gronie 52 zawodników na 200 metrów stylem klasycznym i nie awansował do 1/2.

Odpadła także Katarzyna Wilk, która była 24. w stawce 90 zawodniczek na 100 m kraulem.