Pływanie. Kyle Chalmers walczy z chorobą. Mistrz olimpijski po trzeciej operacji serca

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Kyle Chalmers
Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Kyle Chalmers
zdjęcie autora artykułu

Kyle Chalmers, mistrz olimpijski w pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym, walczy z tachykardią. Sportowiec ma za sobą już trzecią operację serca.

W tym artykule dowiesz się o:

Australijczyk cierpi na częstoskurcz nadkomorowy. Jego serce bije nienormalnie szybko - nawet 200 razy na minutę. Nie jest to stan zagrażający życiu, ale Kyle Chalmers chce, by jego serce pracowało w normalnym rytmie.

W tym celu aktualny mistrz olimpijski w pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym przeszedł już trzecią operację. Po udanym zabiegu opublikował fotografię w mediach społecznościowych.

"Po raz trzeci mam szczęście. Mam nadzieję, że problem został rozwiązany raz na zawsze. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie" - napisał australijski pływak na Instagramie.

Chorobę u Kyle'a Chalmersa zdiagnozowano dziewięć lat temu. Po wcześniejszych operacjach z sukcesem wracał do sportu, tym razem ma być podobnie. Wierzy, że zdąży przygotować się na IO w Tokio, gdzie chce walczyć o obronę złotego medalu w pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio wystartują 24 lipca przyszłego roku. Potrwają do 9 sierpnia.

Zobacz też: Ryan Lochte wraca do rywalizacji. "Chcę wystąpić w Tokio" Shaynie Jack grozi potężna kara. To efekt dopingowej wpadki

ZOBACZ WIDEO Serie A. Szalony mecz Fiorentiny z Napoli! 7 goli i ogromne kontrowersje! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: