Tokio 2020. Wielkie emocje w finale sztafet. Adam Peaty potwierdził dominację

W porannej sesji na pływalni w Tokio w finałach mężczyzn obyło się bez niespodzianek. Medaliści sprzed pięciu lat obronili swoje olimpijskie tytuły.

Anna Bagińska
Adam Peaty PAP/EPA / PATRICK B. KRAEMER / Na zdjęciu: Adam Peaty
W finale wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym faworyt był jeden, Adam Peaty. Brytyjczyk, który jest aktualnym rekordzistą świata na tym dystansie, triumfował w tej konkurencji pięć lat temu w Rio de Janeiro. Ze swojej roli faworyta wywiązał się znakomicie i wygrał z czasem 57,37 sekund. Podium uzupełnili Holender Arno Kamminga (58,00) oraz Włoch Nicolo Martinenghi (58,33).

Także w rywalizacji sztafet 4x100 metrów stylem dowolnym złoci medaliści sprzed pięciu lat obronili tytuł. Mowa tutaj o Amerykanach, którzy praktycznie od początku byli na prowadzeniu. Wyścig fenomenalnie otworzył na pierwszej zmianie Caeleb Dressel, dla którego to był pierwszy złoty krążek w Tokio i zapewne nie ostatni. Reprezentanci USA wygrali z czasem 3:08.97. Za nim uplasowali się Włosi (3:10.11) oraz Australijczycy (3:10.22).

Wczesnym rankiem poznaliśmy też finalistów wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym. Te ostatnie niestety już bez udziału Polaków, gdyż startujący w tej konkurencji Kacper Stokowski odpadł w niedzielę w ćwierćfinałach. Finały zostaną rozegrane we wtorek.