KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Makabryczny wypadek rosyjskiego sportowca. Nie dał rady utrzymać 400 kg

Aleksander Sedykh wprost z mistrzostw Europy trafił do szpitala. Lekarze przez sześć godzin walczyli o jego zdrowie. Czy jeszcze kiedykolwiek wróci do sportu? Na razie nie wiadomo.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Aleksander Sedykh nie udźwignął sztangi o ciężarze 400 kg i nabawił się poważnej kontuzji YouTube / Aleksander Sedykh nie udźwignął sztangi o ciężarze 400 kg i nabawił się poważnej kontuzji.

Kilka dni temu w Rosji zorganizowano mistrzostwa Europy w wyciskaniu sztangi federacji WRPF (World RAW Powerlifting). Aleksander Sedykh nie będzie ich miło wspominał. Otóż podczas próby ataku na ciężar 400 kilogramów doznał bardzo poważnej kontuzji kolan. Rosyjski sportowiec trafił do szpitala.

Jak doszło do tej makabrycznej sytuacji? Sedykh trzymał na barkach ten ogromny ciężar i kiedy starał się powoli kucnąć... Sztanga okazała się zbyt ciężka, kolana zawodnika nie wytrzymały nacisku i doszło do upadku.

Zobacz sam (uwaga: film dla ludzi o mocnych nerwach).

 

Rosjanin trafił natychmiast do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili zwichnięcie obu kolan i zerwanie mięśni czworogłowych. Operacja trwała aż sześć godzin.

- Na razie muszę przez dwa miesiące leżeć w łóżku - Sedykh skomentował obecną sytuację. - Potem mogę powoli zacząć uczyć się na nowo chodzić. Czeka mnie też wielomiesięczna rehabilitacja.

Czy Rosjanin kiedykolwiek będzie jeszcze dźwigał ciężary? Czy wróci do sportu? Na razie lekarze nie chcą się wypowiadać. Kontuzja jest bardzo poważna, wiele zależy od tego jak na rehabilitację zareaguje organizm.

Czytaj więcej: Epidemia: przełomowe odkrycie sportowców. Odkryli, co zwalcza koronawirusa >>

Czytaj więcej: Dochodzenie WADA ws. Międzynarodowej Federacji Podnoszenia Ciężarów >>

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz bonusy po gali KSW 53

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×