Pokazali film z Mikołajek. Promocja Mazur poszła w świat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Mikołajki
Getty Images / Na zdjęciu: Mikołajki
zdjęcie autora artykułu

Kilka dni dzieli nas od ORLEN 80. Rajdu Polski. Organizatorzy rajdowych mistrzostw świata WRC przygotowali film promujący imprezę rozgrywaną na Mazurach. Na nagraniu promocyjnym ujęto m.in. Mikołajki. Wideo już niesie się po sieci.

Rajd Polski

W tym artykule dowiesz się o:

Po kilkuletniej przerwie znów mamy swoją rundę w rajdowych mistrzostwach świata WRC. Do rywalizacji w ORLEN 80. Rajdzie Polski dojdzie od 27 do 30 czerwca. Wtedy na bajecznych trasach na Mazurach w akcji zobaczymy najlepszych kierowców świata, takich jak Sebastien Ogier, Thierry Neuville i Ott Tanak.

Organizatorzy z FIA oraz WRC przygotowali już klip promocyjny, na którym nie mogło zabraknąć Mikołajek. To właśnie "perła Mazur" jest bazą rajdu. Stworzony film oddaje klimat, jaki panuje podczas Rajdu Polski. Mamy na nim piękne jeziora, trasy słynące z prędkości oraz piękną zieleń.

ORLEN 80. Rajd Polski bez wątpienia dostarczy mnóstwo emocji fanom rajdów. Nie tylko tym z naszego kraju, bo w kalendarzu mistrzostw świata coraz rzadziej goszczą imprezy szutrowe, dlatego też tym bardziej odcinki specjalne wytyczone na Mazurach będą sprawdzianem umiejętności i odwagi kierowców.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Michał Listkiewicz ocenił występ Polaków

"Nie możemy się doczekać", "poczuj żwir", "dobrze wrócić do Polski" - to tylko niektóre komentarze pod filmem promującym ORLEN 80. Rajd Polski i Mikołajki.

Co czeka nas podczas ORLEN 80. Rajdu Polski? W czwartek (27 czerwca) kierowcy wyjadą na odcinek testowy. Następnie w godzinach popołudniowych zaplanowano uroczysty start imprezy, a wieczorem dojdzie do skutku pierwszy odcinek specjalny - na torze Mikołajki Arena.

W piątek (28 czerwca) rozegranych zostanie sześć oesów. Ponownie kierowcy skończą rywalizację na torze w Mikołajkach. Będzie to najtrudniejsza przeprawa dla załóg WRC, gdyż ani razu nie wrócą one do serwisu. Przewidziano dla nich jedynie zmianę opon.

W sobotę (29 czerwca) kierowcy zmierzą się z siedmioma odcinkami specjalnymi. Zmianą będzie to, że z oesem na Mikołajki Arena zmierzą się po trzech pierwszych oesach, a nie na koniec dnia.

ORLEN 80. Rajd Polski zakończy się w niedzielę (30 czerwca). Na ten dzień przewidziano cztery próby sportowe, z których ostatnia Mikołajki 2 będzie miała rangę Power Stage. To kończący zmagania odcinek, na którym będzie można zdobyć dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Przy wszystkich oesach powstanie 70 stref dla kibiców z parkingami, a w większości przypadków również z punktami małej gastronomi, ekranami transmitującymi na żywo walkę na trasie oraz toaletami. Dostęp do całej trasy rajdu jest biletowany, a karnety i naklejki parkingowe są już w sprzedaży.

Bilety na zawody są do nabycia na stronie topgift.pl.

Czytaj także: - Kubica zabrał głos po 24h Le Mans. "Podejmowaliśmy same dobre decyzje" - "To naprawdę boli". Załoga Kubicy zdruzgotana po 24h Le Mans

Źródło artykułu: WP SportoweFakty