Sebastien Ogier nowym mistrzem świata WRC

Sebastien Ogier został rajdowym mistrzem świata w sezonie 2013. Kierowca Volkswagena zapewnił sobie tytuł na odcinku specjalnym otwierającym Rajd Francji.

Rafał Lichowicz

Sebastien Ogier mógł świętować tytuł już na początku rajdu dzięki organizatorom, którzy postanowili przenieść odcinek specjalny w Strasburgu na inaugurację ostatniej asfaltowej rundy mistrzostw świata. Ogier potrzebował punktu, by zapewnić sobie pierwszy w karierze tytuł rajdowego mistrza świata.

Kierowca Volkswagena został jednak mistrzem jeszcze przed przejechaniem linii mety. Jedyny zawodnik, który zachował matematyczne szanse na pokonanie Ogiera, Thierry Neuville nie dał bowiem rady zdobyć kompletu punktów, a tym samym tytuł powędrował w ręce 29-latka z Prowansji.

Zwycięzcą pierwszego odcinka specjalnego został Dani Sordo. Thierry Neuville był ostatecznie drugi, a Ogier trzeci. Kończący karierę rajdową Sebastien Loeb był siódmy.

Jesteś kibicem sportów motorowych? Zapraszamy na nasz fan page na Facebooku!

W kategorii WRC2 zwyciężył Robert Kubica. Polak na krótkim 4,5 kilometrowym odcinku pokonał drugiego na mecie Elfyna Evansa aż o pięć sekund.

W sobotę drugiego dnia rajdu czeka na kierowców sześć odcinków specjalnych podzielonych na dwie pętle. Start do 2 OS o godzinie 9:18.