Rajd Sardynii: Robert Kubica wyprzedził mistrza świata!

Robert Kubica awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Sardynii. Kierowca startujący w barwach M-Sportu na piątym odcinku specjalnym zajął doskonałe drugie miejsce!

Rafał Lichowicz
Czwarty oes został opóźniony z powodu problemów Mikko Hirvonena. Fiesta Fina stanęła w płomieniach na drodze dojazdowej do odcinka specjalnego. Załoga nie ucierpiała jednak samochód nie nadawał się do dalszej jazdy.

Po upływie blisko półtorej godziny ruszył czwarty odcinek specjalny na którym triumfował Mads Ostberg. Norweg pokonał Thierrego Neuville’a (+2.3) i Jariego-Mattiego Latvalę (+4.9). Robert Kubica zajął wysokie 6. miejsce (pokonując m.in. Sebastiena Ogiera) i awansował na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Jest coraz lepiej, ale mieliśmy pewne problemy z silnikiem - powiedział na mecie zawodnik M-Sportu.
Robert Kubica 2 z 5 odcinków specjalnych na Sardynii kończył w czołowej trójce Robert Kubica 2 z 5 odcinków specjalnych na Sardynii kończył w czołowej trójce

Problemy z Fiestą Polaka nie okazały się na tyle poważne, bo już na kolejnym oesie Kubica dał popis jazdy uzyskując drugi czas na blisko 30-kilometrowej próbie Loelle.

- Wciąż jest ślisko i opony mocno się przegrzewają. Było mi odrobinę łatwiej, bo znałem drugą część odcinka. Silnik dalej przerywa, ale to normalne przy naszym systemie zmiany biegów - tłumaczył Kubica.

Najlepszy czas na odcinku uzyskał Latvala, który został także niespodziewanym liderem rajdu w obliczu problemów Thierrego Neuville’a i Juho Hanninena. Gorzej wygląda sytuacja Fina, który dachował i może mieć problem, aby wrócić do walki na drugiej pętli.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Robert Kubica awansował w "generalce" na piąte miejsce. Polak po trzecim kolejnym zwycięstwie z Sebastienem Ogierem wyprzedził wreszcie mistrza świata. W pokonanym polu zostawił także kolegę z zespołu Elfyna Evansa. Strata do czwartego Andreasa Mikkelsena to zaledwie 0,5 sekundy.