Rajd Monte Carlo: Robert Kubica "zniszczył" rywali! Polak wygrał czwarty oes!

Absolutnie fantastyczne tempo zaprezentował na trasie dziesiątego odcinka specjalnego Robert Kubica. Polak pokonał całą stawkę WRC ze sporą przewagą.

Rafał Lichowicz
Robert Kubica okazał się ponownie świetnym strategiem. Kierowca Fiesty WRC przed rozpoczęciem oesu założył cztery opony typu slick, które dały mu niewiarygodne tempo na trasie najdłuższego odcinka specjalnego w całym rajdzie.

- Nic nie zrobiłem, po prostu jadę - odpowiedział skromnie na mecie zapytany o to, w jaki sposób potrafił wypracować tak ogromną przewagę nad rywalami.

Tempo polskiej załogi było porażające. Ponad 33 sekundy stracił do Kubicy drugi Kris Meeke, 41 sekund trzeci Sebastien Loeb. Mistrz świata Sebastien Ogier był prawie dwie minuty gorszy.

Lider rajdu zapłacił srogą cenę za spokojną jazdę. Przewaga minuty i 45 sekund nad drugim Latvalą spadła do nieco ponad minuty (+1:04,9). Zresztą nie tylko Fin pojechał szybciej od Ogiera na pierwszym sobotnim oesie. Zyskali również Mikkelsen, Ostberg czy Evans.

Robert Kubica w piątek po wygraniu trzech oesów i mimo wypadku na ostatniej próbie awansował z 66. miejsca po pierwszym dniu na 28. Czwarte zwycięstwo Polaka na odcinku specjalnym, ze świetnym czasem, wróży kolejny awans o kilka pozycji.

Kierowcy wznowią rywalizację po przerwie na serwis. O godzinie 13:55 rozpocznie się kolejny odcinek specjalny Prunieres - Embrun (19,93 km), który został odwołany o poranku w obawie o bezpieczeństwo kibiców. Dzień zakończy próba Sisteron - Thoard (36,85 km).