Rajd Argentyny: Nieoczekiwany zwycięzca!

Sebastien Ogier nie zdołał odrobić swojej straty i zwycięzcą Rajdu Argentyny został dość nieoczekiwanie Hayden Paddon, dla którego była to pierwsza wygrana w cyklu WRC!

Andrzej Prochota
AFP

Przed ostatnią pętlą Rajdu Argentyny, strata Sebastiena Ogiera do Haydena Paddona wynosiła pół minuty. Wydawało się więc, że Francuz po wypadku Jari-Matti Latvaly z łatwością odrobi straty i wygra po raz pierwszy na argentyńskiej ziemi.

Od zwycięstwa ostatnią pętlę zaczął Ott Tanak, który na 16. OS był o trzy sekundy lepszy od aktualnego mistrza świata. Pecha miał Paddon, który dwukrotnie zatrzymał się na trasie i zajął czwarte miejsce. Tym samym Francuz odrobił znaczną część strat.

Kolejny odcinek specjalny padł łupem Ogiera, ale nie wystarczyło to jeszcze do objęcia prowadzenia. Francuz wyprzedził Daniego Sordo o 13,6 sekundy i o 19 sekund Haydena Paddona. Zatem Francuz przed Power Stage tracił do Nowozelandczyka jedynie 2,6 sekundy w "generalce".

Power Stage padł jednak łupem Paddona, który wyprzedził resztę stawki aż o 11 sekund. Drugi był Sordo, a trzeci Ogier. Dzięki temu kierowca Hyundaia odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w cyklu WRC, a mistrz świata musi jeszcze poczekać na swój pierwszy triumf w Argentynie.

Jedyna polska załoga startująca w Rajdzie Argentynie - Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak zajęła drugie miejsce w klasyfikacji WRC-2.