Rajd Portugalii: zwycięstwo mistrza na otwarcie. Ogier pierwszym liderem

Aktualny mistrz świata Sebastien Ogier rozpoczął 50. edycję Rajdu Portugalii od zwycięstwa na superoesie Lousada (3,36 km). Kolejne miejsca na podium pierwszego odcinka specjalnego zajęli kierowcy Hyundaia.

Rafał Lichowicz
PAP/EPA

Lider fabrycznego teamu Volkswagena pokonał krótką próbę na trasie w Lousadzie w czasie 2:41,1. Blisko sekundę do rezultatu uzyskanego przez Sebastiena Ogiera stracił drugi na mecie Thierry Neuville za kierownicą Hyundaia i20 WRC.

Trzecią pozycję zajął inny kierowca koreańskiej stajni, Dani Sordo. Doświadczony Hiszpan był minimalnie wolniejszy od Belga (+0,3) i o pół sekundy lepszy od Andreasa Mikkelsena w drugim samochodzie Volskwagena.

W klasie WRC2 najlepszy czas uzyskał Pontus Tidemand. Szwed wyprzedził Jana Kopeckiego (+1,1) i Teemu Suninena (+2,0). Odległe 18. miejsce zajął Hubert Ptaszek pilotowany przez Macieja Szczepaniaka (+7,1).

Kierowcy będą kontynuować rywalizację na pierwszym etapie w piątek, gdzie czeka na nich ponad 130 kilometrów dystansu podzielonych na 8 odcinków specjalnych. Dzień zakończą dwa liczne superoesy (1,85 km) w Porto.

Rywalizacja w 50. edycji Rajdu Portugalii potrwa do niedzieli.