Rajd Lipawy. Życiowy sukces Łukasza Habaja

W niedzielę Łukasz Habaj z pilotem Danielem Dymurskim zajęli trzecie miejsce w Rajdzie Lipawy. Dla ekipy jeżdżącej w barwach eSky WP Rally Team to największy sukces w karierze.

Karol Borawski
Karol Borawski
Na zdjęciu Ford Fiesta R5 prowadzony przez Łukasza Habaja PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu Ford Fiesta R5 prowadzony przez Łukasza Habaja
Rajd Lipawy był ostatnią rundą tegorocznych mistrzostw Europy. Już w sobotę tytuł zapewnili sobie Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, którzy zdecydowali się odpuścić jedenasty odcinek specjalny.

Polskimi bohaterami niedzielnego etapu był duet Łukasz Habaj - Daniel Dymurski. Jeżdżący Fordem Fiestą R5 duet eSky WP Rally Team zajął trzecie miejsce ze stratą 2.52,8 do zwycięzcy, Rosjanina Nikołaja Griazina.

Dla Habaja był to największy sukces w karierze. Do tej pory najlepszym wynikiem kierowcy z Mikołowa było czwarte miejsce w Rajdzie Rzeszowskim.

W niedzielę z Lipawy nadeszły też bardzo smutne wiadomości. W czasie jedenastego odcinka specjalnego doszło do wypadku helikoptera, w którym znajdowali się Polacy. Potwierdzono śmierć jednej osoby, stan trzech jest poważny.

ZOBACZ WIDEO Rajd Nadwiślański: Filip Nivette z przytupem sięgnął po tytuł
Czy Łukasz Habaj w przyszłości powtórzy podobny sukces?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×