Rajd Śląska: zacięta walka o wicemistrzostwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Janusz Boruta / Na zdjęciu Zbigniew Gabryś w Fordzie Fiesta R5
Materiały prasowe / Janusz Boruta / Na zdjęciu Zbigniew Gabryś w Fordzie Fiesta R5
zdjęcie autora artykułu

Mała przewaga Zbigniewa Gabrysia nad Tomaszem Kasperczykiem zapowiada jeszcze większe emocje na drugiej, sobotniej pętli Rajdu Śląska.

Sobotnie zmagania w Rajdzie Śląska najlepiej rozpoczął Tomasz Kasperczyk i jego pilot Damian Syty. Wygrali oni próbę "Wyry", pokonując o sekundę Dominika Butvilasa. Trzecie miejsce na mecie zajął Zbigniew Gabryś. Odcinek ten został przerwany po przejeździe kilku kierowców, bowiem karetka pogotowia musiał dojechać do jednego z mieszkańców.

Na trzecim oesie do głosu doszedł Butvilas, który wygrał z przewagą zaledwie 0.7 sekundy nad Gabrysiem. Gorszy czas odnotował z kolei Kasperczyk, który był trzeci.

Duet Kasperczyk-Syty odrobił jednak znaczą część strat na kolejnym OS. Na 18-kilometrowej próbie pokonali załogę Gabryś-Natkaniec o 2.1 sek. Pecha miał z kolei Butvilas, który do mety dojechał z ponad minutową stratą z powodu przebicia opony.

W klasyfikacji generalnej Rajdu Śląska prowadzi obecnie Gabryś, który ma tylko 2.3 sekundy przewagi nad Kasperczykiem. Obaj kierowcy walczą o tytuł wicemistrza Polski. W klasyfikacji RSMP górą na razie jest Kasperczyk, a jego przewaga to tylko trzy punkty.

Druga sobotnia pętla rozpocznie się po godzinie 16.

Czołówka Rajdu Śląska po 4 OS:

Poz.ZałogaSamochódCzas/Strata
1Gabryś Zbigniew / Natkaniec ArturFord Fiesta R522:46.20
2Kasperczyk Tomasz / Syty DamianFord Fiesta R5+2.3
3Marczyk Miko / Gospodarczyk SzymonSubaru Impreza STI+40.1
4Kotarba Łukasz / Dachowski GrzegorzMitsubishi Lancer Evo IX+45.6
5Słobodzian Marcin / Wróbel JakubSubaru Impreza STI+55.8

ZOBACZ WIDEO Rajd Śląska: Początek dla Gabrysia

Źródło artykułu: