Rajd Śląska: Tomasz Kasperczyk w drodze po zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Rozmus / Na zdjęciu: Tomasz Kasperczyk
WP SportoweFakty / Jakub Rozmus / Na zdjęciu: Tomasz Kasperczyk
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Kasperczyk utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Śląska. Po trzech niedzielnych odcinkach specjalnych jego przewaga nad drugim Miko Marczykiem wynosi półtorej minuty.

Już w sobotę Tomasz Kasperczyk wyrósł na głównego kandydata do zwycięstwa w Rajdzie Śląska. Po pierwszym dniu rywalizacji jego przewaga nad drugim Miko Marczykiem wynosiła nieco ponad minutę. W niedzielny poranek Kasperczyk kontrolował sytuację, równocześnie zyskując czas nad głównym rywalem.

OS Bzie, który rozpoczął zmagania w niedzielę, zakończył się jednak wygraną Dominika  Butvilasa. Wcześniej otrzymał on trzy minuty kary za błąd popełniony na trasie podczas piątkowego oesu, dlatego też nie liczy się on w walce o wygraną. Nieco gorszy od Butvilasa na porannym odcinku okazał się Kasperczyk. Litewski kierowca zwyciężył też OS Chybie.

Pechowo zakończył się odcinek specjalny Suszec. Został on przerwany po tym jak Zbigniew Gabryś potrącił dwie młode dziewczyny, które stały w nieuprawnionym miejscu. Dla Gabrysia to kolejny incydent w trakcie tego weekendu. W sobotę urwał koło w swoim Fordzie Fiesta.

Kasperczyk jest o krok od zdobycia tytułu wicemistrza Polski. Wcześniej sukces w tegorocznych RSMP zapewnił sobie Filip Nivette.

Czołówka Rajdu Śląska po porannej pętli:

Poz. Załoga Samochód Czas/strata
1Kasperczyk Tomasz / Syty DamianFord Fiesta R559:12.4
2Marczyk Miko / Gospodarczyk SzymonSubaru Impreza STI+1:30.5
3Kotarba Łukasz / Dachowski GrzegorzMitsubishi Lancer Evo IX+1:42.6
4Słobodzian Marcin / Wróbel JakubSubaru Impreza STI+2:35.3
5Butvilas Dominik / Heller KamilSkoda Fabia R5+3:27.6

ZOBACZ WIDEO Emocjonujący pierszy dzień Rajdu Śląska

Źródło artykułu: