Rajd Śląska: miejski etap dla Mikołaja Marczyka. Świetna jazda Kacpra Wróblewskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Jakub Brzeziński
Materiały prasowe / / Jakub Brzeziński
zdjęcie autora artykułu

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) prowadzą w Rajdzie Śląska, czwartej rundzie RSMP, po pierwszym dniu rywalizacji. Bardzo dobre tempo w "domowym" rajdzie prezentuje grupa Rallytechnology, w tym lider "ośki" Kacper Wróblewski.

Czwartą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Górnym Śląsku otworzyły dwa odcinki miejskie -" Mikołów" oraz "Stadion Śląski". W pierwszej próbie rajdu, liczącej 1,9 km trasie wokół mikołowskich Małych Plantów, najlepszy czas uzyskał Mikołaj Marczyk, który został pierwszym liderem imprezy.

Kierowca Skody na plecach czuł jednak oddech korzystającego z identycznego podwozia Jakuba Brzezińskiego (+1,1) i zwycięzcy piątkowego porannego odcinka testowego Tomasza Kasperczyka (+1,7) w Fieście R5.

Drugi odcinek specjalny wokół Stadionu Śląskiego w Chorzowie, podsumowujący krótki wieczorny etap Rajdu Śląska, znów padł łupem załogi Marczyk/Gospodarczyk. Grupę najbliższych rywali stanowili ponownie Brzeziński i Kasperczyk i również tym razem sekundy decydowały na korzyść zawodnika startującego z numerem "2" na Fabii R5.

Do drugiego sobotniego etapu Marczyk podejdzie z zapasem 2,6 sekundy nad Brzezińskim i ponad 3 sekund nad Kasperczykiem. Tuż za podium uplasował się Zbigniew Gabryś, który po nieudanym debiucie w Fabii R5 w Rajdzie Nadwiślańskim, wraca do walki w RSMP w Fieście R5.

ZOBACZ WIDEO Zaskakujące sceny na lotnisku. Kibice podziękowali piłkarzom reprezentacji Polski

Wysoko uplasowali się także pozostali kierowcy rybnickiego zespołu Rallytechnology. Czwarty w ostatniej rundzie RSMP Dariusz Poloński był 7., a Kacper Wróblewski 8. Załoga Wróblewski/Spentany jest ponadto liderem w klasie samochodów z napędem na jedną oś.

W klasyfikacji Rajdowych Mistrzostwach Śląska liderem po piątkowym etapie jest Damian Kostka. Wicelider bieżącej edycji RSMŚl wygrał oes Mikołów i był trzeci w próbie wokół Stadionu Śląskiego. Przed drugim etapem wyprzedza o 2,7 sekundy Mateusza Bojanowskiego i 4,4 sekundy trzeciego Konrada Strzeżysza.

Podczas drugiego etapu w sobotę, centrum rajdu zlokalizowane będzie na Stadionie Śląskim, gdzie załogi otrzymają szansę na serwis swoich maszyn. Dzień zostanie podzielony na dwie pętle. Kierowcy pokonają dwukrotnie oesy Bzie (18,89 km) i Chybie (19,82) i trzy razy próbę Suszec (10,40 km). Ceremonia mety odbędzie się na rynku w Żorach ok. godziny 19.

Czołówka Rajdu Śląska po 1. etapie:

P. Załoga Samochód Czas/strata
1Marczyk/GospodarczykŠkoda Fabia R502:50
2Brzeziński/KozdrońŠkoda Fabia R5+00:02.6
3Kasperczyk/SytyFord Fiesta R5+00:03.3
4Gabryś/NatkaniecFord Fiesta R5+00:05.0
5Byśkiniewicz/WisławskiHyundai I20 R5+00:05.2
6Poloński/SitekFord Fiesta R5+00:07.4
7Słobodzian/DachowskiSubaru Impreza STi+00:07.6
8Wróblewski/SpentanyPeugeot 208 VTi R2+00:11.7
9Łata/MajewskiFord Fiesta Proto+00:11.9
10Lewandowski/BiałowąsPeugeot 208 R2+00:12.7
Źródło artykułu:
Czy Mikołaj Marczyk odniesie w Rajdzie Śląska pierwszą wygraną w RSMP?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)