Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Koronawirus. Krzysztof Hołowczyc dziękuje służbie zdrowia. "Służycie nam ryzykując swoje zdrowie i życie"

- Trzymajcie się dzielnie na swoich posterunkach. My wszyscy, zwykli ludzie, jesteśmy myślami z wami i waszymi rodzinami - przekazał Krzysztof Hołowczyc, który podziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia za pracę w czasach pandemii koronawirusa.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Krzysztof Hołowczyc Newspix / Krzysztof Hołowczyc

Według najnowszych danych (stan na godz. 11:30), w Polsce na koronawirusa zachorowało 547 osób, a sześć z nich zmarło wskutek COVID-19. Władze szacują, że największa fala zachorowań dopiero przed nami. Na nagranie specjalnej wiadomości w tym trudnym okresie zdecydował się Krzysztof Hołowczyc, który wystosował specjalny apel do wszystkich pracowników służby zdrowia.

- W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, który wymaga od wszystkich sporego poświęcenia, są ludzie, którzy zasługują na słowa szczególnego wsparcia i jednocześnie wdzięczności. To oczywiście ci, którzy są na pierwszej linii frontu. Lekarze, pielęgniarki, technicy medyczni i wszyscy pracownicy służby zdrowia - przekazał Hołowczyc.

Były rajdowy mistrz Polski oraz zdobywca podium w Rajdzie Dakar zwrócił uwagę na to, że w czasie walki z pandemią pracownicy służby zdrowia nie mogą sobie pozwolić nawet na chwilę odpoczynku. - W tej sytuacji słowo służba dopiero nabiera właściwego sensu i wagi. Wy wszyscy służycie nam swoją wiedzą i pracą, swoim doświadczeniem i poświęceniem. Służycie nam ryzykując swoje zdrowie i życie - stwierdził "Hołek".

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Też wielokrotnie otrzymywałem od was pomoc. Do was wszystkich kieruję słowa wdzięczności i podziwu za to, co robicie w tej dramatycznej sytuacji, gdy nie wiadomo do końca co i jak robić, kto chory, a kto zdrowy. Gdy nie wiadomo, co przyniesie każdy kolejny dzień walki z pandemią - dodał 57-latek.

Hołowczyc zdradził, że jest w stałym kontakcie z Arturem Zaczyńskim, który kieruje placówką MSWiA w Warszawie, która została przekształcona w szpital zakaźny. Zaczyński to jego wieloletni przyjaciel, stąd też były rajdowiec ma dostęp do najświeższych informacji z frontu walki z koronawirusem.

- Jestem z nim w kontakcie i wiem jakiego wysiłku i poświęcenia wymaga wasza praca w ostatnich dniach. Wiem też jakie ważne jest wsparcie od innych i świadomość, że jest się naprawdę potrzebnym. Trzymajcie się dzielnie na swoich posterunkach. My wszyscy, zwykli ludzie, jesteśmy myślami z wami i waszymi rodzinami. Jesteśmy i będziemy wam wdzięczni za waszą służbę - podsumował Hołowczyc. 

Kilka słów do tych, którzy w tym trudnym czasie walczą o nasze zdrowie i życie... #sluzbazdrowia Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie

Opublikowany przez Krzysztof Hołowczyc Niedziela, 22 marca 2020

Czytaj także:
Kłótnia szefów Ferrari, Red Bulla i McLarena
Tor Mugello przekazał sprzęt medyczny włoskim szpitalom

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×