KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Tor Mugello przekazał respiratory i sprzęt medyczny szpitalom. Trudna sytuacja we Włoszech

Każdy tor wyścigowy wyposażony jest w aparaturę niezbędną do ratowania życia. Ponieważ w tej chwili tego typu obiekty są zamknięte z powodu pandemii koronawirusa, zarządcy toru Mugello postanowili przekazać sprzęt włoskim szpitalom.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
sprzęt medyczny potrzebny w walce z koronawirusem Twitter / Mugello Circuit / Na zdjęciu: sprzęt medyczny potrzebny w walce z koronawirusem

Profesjonalne tory wyścigowe muszą posiadać dobrze wyposażone zaplecze na wypadek wypadku. Nie tylko podczas wyścigów Formuły 1 czy MotoGP może być bowiem konieczne nagłe udzielenie pomocy poszkodowanemu, ale również podczas prywatnych imprez, w trakcie których obiekty są wynajmowane firmom zewnętrznym i amatorom.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w tej chwili wszelkie areny sportowe w wielu krajach są zamknięte do odwołania. Tak jest chociażby we Włoszech, które nie potrafią sobie poradzić z COVID-19.

Dlatego zarządcy toru Mugello, który zlokalizowany jest w Toskanii, podjęli decyzję o przekazaniu sprzętu medycznego na rzecz szpitali w tym rejonie. Obiekt przekazał m.in. kilka urządzeń służących do reanimacji oraz respirator.

Włochy w tej chwili są krajem z największą liczbą zgonów spowodowanych przez COVID-19. Z ostatnich danych wynika, że na groźną chorobę w tym kraju zmarło już ponad 4 tys. osób.

Zakażonych koronawirusem jest już ponad 56 tys. Włochów, dlatego też kraj dopiero spodziewa się najgorszego. Już w tej chwili w wielu szpitalach brakuje łóżek, a lekarze muszą podejmować trudne decyzje o tym kogo ratować w pierwszej kolejności, zwiększając jego szanse na przeżycie.

Czytaj także:
Grand Prix Holandii w tym roku może się nie odbyć
Sezon F1 nie ruszy nawet w czerwcu?

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×