KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

SŁODKO GORZKI JUBILEUSZOWY ORLEN 77. RAJD POLSKI

103 załogi, w tym 44 w autach klasy Rally2 stanęły do rywalizacji w OR-LEN 77. Rajdzie Polski – pierwszej rundy mistrzostw Europy oraz drugiej rundy mistrzostw Polski.
AB
JUBILEUSZOWY ORLEN 77 RAJD POLSKI Materiały prasowe / JUBILEUSZOWY ORLEN 77. RAJD POLSKI

To była niesamowita obsada tej jubileuszowej imprezy. Wśród zawodników gorące emocje na szutrowych trasach w okolicach Mikołajek zagwarantowała również załoga ORLEN Team - Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Już od pierwszych odcinków specjalnych prezentowała swoją Skodą Fabią Rally2 evo solidne tempo względem rywali w krajowym oraz europejskim czempionacie.

Dwa pierwsze dni rywalizacji układały się zgodnie z ich założeniami. Piątkowe zmagania Kacper i Kuba zakończyli znakomicie. Zajmowali 3. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski, tracąc zaledwie 1,3 sekundy do lidera. W sobotę rozpoczęli konsekwentnie realizować swój plan, zajmując czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Niestety przedostatni sobotni odcinek, okazał się dla nich bardzo pechowy.

JUBILEUSZOWY ORLEN 77. RAJD POLSKI JUBILEUSZOWY ORLEN 77. RAJD POLSKI


"Rajdy są nieprzewidywalne. Możesz kontrolować swoje tempo i jechać z chłodną głową, ale mimo to o końcowym sukcesie czasem decyduje czynnik losowy. Na drugim przejeździe odcinka Wieliczki, jadąc w koleinie wybiło nas w powietrze, w konsekwencji czego rolowaliśmy i ze względu na uszkodzenia auta nie mogliśmy kontynuować sobotniej rywalizacji. Szkoda, ponieważ do tego momentu nasze tempo było bardzo dobre i plasowaliśmy się na 3. miejscu w klasyfikacji RSMP" – mówi Kacper Wróblewski.

JUBILEUSZOWY ORLEN 77. RAJD POLSKI JUBILEUSZOWY ORLEN 77. RAJD POLSKI


"Nasz zespól jednak się nie poddał, za co jestem im bardzo wdzięczny. Mechanicy pracowali do późnych godzin nocnych. Udało się naprawić auto i zgodnie z regulaminem mogliśmy powrócić do niedzielnej rywalizacji w formule Rally2. Dzięki temu w drugim etapie rajdu zdobyliśmy cenne 2 punkty, które mogą mieć spore znaczenie w całym przekroju sezonu i walce o nasz główny cel, czyli mistrzostwo Polski. Z pewnością w niedzielę ciężko było złapać pewność siebie w rajdówce z uwagi na przygodę poprzedniego dnia, ale cieszymy się, że mogliśmy ukończyć rajd i zameldować się na ulicy Karowej, celebrując tym samym jubileusz tego fantastycznego rajdu."

"Za miesiąc wraz z Rajdem Nadwiślańskim powracamy na asfaltowe nawierzchnie, na których będziemy bardzo konkurencyjni i postaramy się o dobry wynik w podziękowaniu za Wasze wspaniałe wsparcie" – zakończył Kacper Wróblewski.
Łącznie zawodnicy pokonali ponad 200 kilometrów oesowych. Zwieńczeniem rywalizacji w ORLEN 77. Rajdzie Polski był odcinek „Rally Poland 100th Anniversary”, zlokalizowany w Warszawie na słynnej ulicy Karowej. Kacper i Kuba zajęli na nim 3. miejsce w mistrzostwach Polski.

JUBILEUSZOWY ORLEN 77. RAJD POLSKI JUBILEUSZOWY ORLEN 77. RAJD POLSKI

"Cieszę się, że w końcu mieliśmy okazję wystartować w naszym kraju, w dodatku w tak prestiżowym, drugim najstarszym rajdzie na świecie jakim jest Rajd Polski. Czasem tak bywa, że mimo wykonania czegoś bezbłędnie, zabraknie odrobiny szczęścia i pechowa sytuacja zniweczy cały trud. Wtedy musisz przełknąć gorycz porażki. To zarazem piękno i przekleństwo tego sportu. Myślę, że te ciężkie trzy dni wzmocniły nas jako zespół. Wykazaliśmy się ogromną wolą walki oraz poświęceniem - zarówno my w aucie, jak i nasi mechanicy, którzy walczyli długie godziny z naprawą auta. Jestem pewny, że przekujemy to w coś pozytywnego podczas przyszłych startów" – mówi pilot, Jakub Wróbel.

ORLEN 77. Rajd Polski stanowił pierwszą rundę mistrzostw Europy FIA ERC oraz drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Już za miesiąc załogi powrócą do ścigania w pierwszej asfaltowej rundzie - Rajdzie Nadwiślańskim.

Partnerami duetu Wróblewski i Wróbel są PKN ORLEN, Wirtualna Polska, RMF FM, HRX Polska, Topp-Cars oraz Miasto i Gmina Myślenice.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×