KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prokuratura tłumaczy areszt Leszka K. "Istniała realna obawa matactwa"

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie w rozmowie z naszym serwisem jasno i dobitnie podkreślił, że nie było innej możliwości, jak trzymiesięczny areszt dla byłego rajdowca oraz pięciu innych zatrzymanych.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Leszek K Newspix / Marcin Solarz / Na zdjęciu: Leszek K.
Jak już informowaliśmy (TUTAJ przeczytasz więcej >>) Leszek K. oraz pięciu innych zatrzymanych w aferze związanej z handlem samochodami klasy premium zostali - decyzją sądu - aresztowanych. Na jak długo?

- Na razie jest to trzymiesięczny areszt - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko. - Mówię na razie, bo oczywiście trudno jest dzisiaj ocenić, jak długo potrwa postępowanie. To mogą być długie miesiące. Co trzy miesiące sąd będzie decydował, czy areszt jest potrzebny, czy nie.

Przypomnijmy, że Leszek K. i pięciu innych mężczyzn są podejrzani o oszustwa podatkowe. Na czym miały polegać? Członkowie grupy mieli wykorzystywać przepisy unijne do kupowania za granicą samochodów klasy premium. Następnie auta trafiały do kraju, a ich wartość była obniżona o podatek VAT i akcyzę. Radio RMF FM poinformowało, że do tych operacji zakładane były fikcyjne podmioty gospodarcze. To one wystawiały następnie puste faktury VAT.

Skąd w ogóle pomysł trzymiesięcznego aresztu? Dlaczego zastosowano taki środek? - Naszym zdaniem istniała realna obawa matactwa - przyznał w rozmowie z naszym serwisem prokurator Janusz Hnatko. - Otóż podejrzani mogli utrudniać śledztwo, wpływać na zeznania innych osób. Musieliśmy temu zapobiec.

A poza tym... - Chodzi jednak o bardzo poważne przestępstwo. Tym ludziom grozi od 10 do nawet 15 lat pozbawienia wolności - skomentował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Przypomnijmy, że Leszek K. to były, utytułowany rajdowiec. Jest 4-krotnym mistrzem Polski, startował m.in. w Rajdzie Monte Carlo i wielu innych imprezach poza granicami naszego kraju.

Czytaj także: Leszek K. zatrzymany! "Działanie w grupie przestępczej" >> 

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
 • Maly Kurdupel Zgłoś komentarz
  Leszek Kurzeja byly rajdowiec aresztowany kolega Krzysztofa Holowczyca za pranie brudnych pieniedzy i oszustwa. Zamiota pod dywan ?????
  • Gekon Zgłoś komentarz
   Wystawić pustą fakturę VAT? Pytanie brzmi: komu, za co, za ile? Na jakiej podstawie można mówić o przestępstwie skoro była to pusta faktura czyli skoro nic na niej nie było to nie była
   Czytaj całość
   faktura no bo jak? Ktoś ogólnie ogarnia temat tego kiedy można mówić o fakturze i co musi koniecznie zawierać aby takową była? Poza tym zakup działek po zaniżonej cenie od kościoła jest ok? Pan K. mógł te samochody sprzedawać biskupom to sprawa byłaby jasna i nikt by nikogo po sądach nie ciągał. Mógł nawet "podarować" takie autko a później by sobie je odpisał jako darowiznę:D
   • Janek Malinowski Zgłoś komentarz
    Lechu K. było się do PiSu zapisać to by wszystko było zamiecione pod dywanik samochodowy. :P
    • Grek Zorba Zgłoś komentarz
     Myślałem, że i działki kościelne chodzi. Ale to chyba ktoś inny. Żonaty jakiegoś Mateusza z Warszawy. Nie znam
     • Marcel17.2 Zgłoś komentarz
      Że niby co ... Za jakieś tam parę tysi 15 lat a za zabójstwo za kierownicą pod wpływem 12. Czyli tyle jest warte życie wedle stanowiących prawo w tym kraju Żenada
      • Krzysztof Uściński Zgłoś komentarz
       Ten Leszek K. jest niezwykle podobny do Leszka Kuzaja... Ale nie, to chyba niemożliwe :)))))))))...
       • Hampelek Zgłoś komentarz
        Myślałem, że przejechał bramki bez zatrzymywania się
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×