Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Świetny wynik Dąbrowskiego i Czachora w Pucharze Świata

​Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, jadący treningowym Nissanem Navarą, odnotowali czwarty czas w wynikach końcowych Baja Portalegre 500 - zamykającej sezon eliminacji FIA Cross-Country World Cup.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Samochodowa załoga ORLEN Team była piąta po pierwszym, 200-kilometrowym sobotnim OSie. W kolejnej, 212-kilometrowej próbie pilotowany przez Czachora Dąbrowski miał czwarty czas, co zapewniło załodze awans na czwarte miejsce w wynikach końcowych z niespełna 3 minutami straty do poprzedzającego ich zawodnika.

- Podium było blisko, walczyliśmy do końca i jesteśmy finalnie na czwartym miejscu. To bardzo dobra pozycja. Na pierwszym, dzisiejszym odcinku specjalnym złapaliśmy gumę. Wymiana koła zajęła nam trochę dłużej niż powinna, ponieważ w Nissanie jest inny, bardziej skomplikowany system mocowania zapasu. Trasa była bardzo twarda, z dużą liczbą dziur, a my mieliśmy równie twardo ustawione zawieszenie. Bardzo nas wytrzęsło i chyba samochód również, bo na drugiej próbie urwała nam się winda służąca do podnoszenia samochodu. Utkwiliśmy w jednej z rzek, kiedy wyjeżdżaliśmy ten lewar pozostał już na zawsze w wodzie. Osiągnęliśmy najszybszy czas spośród aut podobnej klasy co Navara, straciliśmy niespełna 3 minuty do podium i możemy zaliczyć ten start do bardzo udanych - powiedział Marek Dąbrowski.

- Bezbłędnie nawigowaliśmy, aczkolwiek był to spory wysiłek. Przy rajdzie o takiej specyfice jest bardzo dużo informacji, które trzeba przetworzyć w krótkim czasie. Cały czas się coś dzieje. Myślę, że był to nasz kolejny dobry start jako załogi samochodowej. Nasz pierwszy sezon możemy zaliczyć do udanych, ani razu nie byliśmy poniżej piątego miejsca, a zdarzyło się również odnieść zwycięstwo w poszczególnych klasach - dodał Jacek Czachor.

Baja Portalegre był ostatnim startem w zawodach Dąbrowskiego i Czachora przed rozpoczynającym się na początku stycznia rajdem Dakar. Jeszcze w listopadzie zespół powraca na marokańskie wydmy, gdzie będzie trenował wspólnie z pozostałymi zawodnikami ORLEN Team: Adamem Małyszem i Rafałem Martonem. W tym czasie ich rajdowa Toyota Hilux zostanie gruntownie przebudowana i dostosowana do startu w najważniejszej i najbardziej wymagającej rajdowej próbie roku. Samochód zyska między innymi nową skrzynię biegów oraz mocniejszy silnik. Karawana rajdowa z pojazdami startującymi w rajdzie Dakar wyrusza promem z Le Havre (Francja) do Buenos Aires (Argentyna) już w drugiej połowie listopada.

Wyniki końcowe 27. Baja Portalegre 500
1. Krzysztof Hołowczyc/Andreas Schulz (PL/D) Mini All4 Racing 5:08:39
2. Martin Kaczmarski/Filipe Palmeiro (PL/P) Mini All4 Racing +1’20
3. Pedro Grancha/Ines Grancha (P) BMW Evo X1 +19’34
4. Marek Dąbrowski/Jacek Czachor (PL) Nissan Navara +22’28
5. Boris Gadasin/Aleksei Kuzmich (Rus) G-Force Pro Evo +25’39

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Orlen Team
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×