KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rajd Faraonów: Polska załoga bliżej podium

Samochodowa załoga Orlen Team awansowała z siódmego na czwarte miejsce po drugim etapie Rajdu Faraonów. - Jazda była ekstremalnie trudna - opowiadał Marek Dąbrowski.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz

Po wtorkowym odcinku specjalnym, na którym Polacy walczyli z awariami technicznymi, kolejny 363-kilometrowy etap załoga przejechała bardzo płynnie. Pomimo słabej widoczności spowodowanej oślepiającym słońcem i wycieńczającego upału rajdowcy wyprzedzili trzech konkurentów uzyskując czwarty czas przejazdu.

- Szlak drugiego etapu wiódł przez piękne krajobrazy, niestety nic nie było widać. Startowaliśmy w samo południe, słońce osiągnęło punkt zenitalny, a wydmy zlały się z horyzontem. Jazda w takich warunkach była ekstremalnie trudna i wymagała niezwykłej koncentracji. W szczególności trzeba było uważać na urwane wydmy. Później wjechaliśmy na kamienistą partię, kilka razy przebiliśmy oponę. Operacje wymiany poszły jednak dość sprawnie, na mecie osiągnęliśmy całkiem dobry czas i awansowaliśmy - powiedział Marek Dąbrowski.

- Odcinek rozpoczął się dopiero w południe, kiedy był największy upał. Słońce prażyło do tego stopnia, że można było się ugotować. Etap bardzo trudny, w dużej części szlak wiódł po ostrych kamieniach, które dziurawiły nam opony. Aż trzy razy musieliśmy zmieniać koło i skończyliśmy bez zapasów. Musieliśmy bardzo uważać na końcówce trasy. Trzeba było szczególnie uważać na nawigację, nam się to udało i stąd dobry czas - dodał Jacek Czachor.

Trzeciego dnia rywalizacji najszybszy okazał się Nasser Al-Attiyah, drugi był Yazeed Al-Rajhi, a trzeci Władimir Wasiliew.

Czwartkowy etap biegnie z Dakhli do Baharii, trasa będzie bardzo zróżnicowana. Najpierw zawodnicy przejadą z Pustyni Zachodniej na Pustynię Libyque - obszar, który 30 milionów lat temu pokrywało morze. Tam zmierzą się z wymagającym kamienistym terenem, później wjadą na wydmy.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wyniki II etapu Rajdu Faraonów:
1. Nasser al-Attiyah/Matthieu Baumel  (Mini All4 Racing)  3h43’47
2. Władimir Wasiliew / Konstantin Żilcow  (Mini All4 Racing) +1’54
3. Yazeed Al-Rajhi / Timo Gotshalk (Toyota Hilux) +3’44
4. Marek Dąbrowski / Jacek Czachor (Toyota Hilux) +30’15
5. Miroslav Zapletal / Maciej Marton  (Hummerr H3 Evo II)  +59’18
6. Erik Van Loon / Wouter Rosegaar  (Mini All4 Racing) +1h01’30
7. Yuriy Sazanov / Alexandr Moroz  Hummerr H3 Evo V) +1h04’24
8. Tarek Elerian / Mohamed Etman  (The Arabian Stallion) +1h28’15

Klasyfikacja generalna po II etapie:
1. Yazeed Al-Rajhi 5h43’28
2. Władimir Wasiliew+2’44
3. Nasser al-Attiyah +9’05
4. Marek Dąbrowski +50’42 
5. Erik Van Loon +1h10’51

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa Orlen Team
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×