KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Baja Aragon: Prolog w ulewie z gradobiciem

Ponad 200 kierowców wystartowało w prologu Baja Aragon. Dobrze poradziły sobie obie polskie załogi z Orlen Teamu, które na trasę rywalizacji wyjechały w trakcie potężnej ulewy.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajęli 10. miejsce na prologu, a Adam Małysz i Rafał Marton 16. W sobotę kolejny dzień zmagań i początek prawdziwej walki. ​ Triumfatorem krótkiego oesu rozpoczynającego szóstą rundę Pucharu Świata został dotychczasowy wicelider generalki Yazeed al-Rajhi jadący Toyotą Hilux, który wyprzedził na mecie drugiego Orlando Terranovę o 1,4 sekundy. Trzeci był Nasser al-Attiyah ze stratą do lidera 2,2 sek.
O dużych przeciwnościach losu mogą mówić kierowcy Orlen Team - akurat podczas ich przejazdów rozpętała się gwałtowna burza z gradobiciem, która mocno utrudniała jazdę i ograniczyła widoczność praktycznie do zera.

- Wycieraczki nie nadążały ze zbieraniem padającego gradu. Do tego było bardzo ślisko i sporą część odcinka walczyliśmy jedynie, by utrzymać się w trasie - powiedział na mecie Jacek Czachor.

W dobry wynik w całym rajdzie wierzy Marek Dąbrowski. - Rajd jest bardzo długi, ponad 700 kilometrów i wszystko przed nami. W sobotę startujemy z siódmej pozycji i na pewno będzie walka o lepsze miejsce.

Druga załoga Orlen Team - Adam Małysz i Rafał Marton, która ukończyła prolog z czasem sześć minut i 14 sekund, oprócz pogody zmagać się musiała również z problemami technicznymi.

- Mieliśmy ciężki początek, bo od razu trafiła nam się awaria układu wspomagania, która w parze ze złą pogodą sprawiła, że skończyliśmy prolog na 16 miejscu. Mimo trudności odcinek przejechaliśmy wolniej od lidera tylko o 44 sekundy i w sobotę na pewno będzie szansa by to nadrobić - powiedział Adam Małysz.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wyniki prologu Baja Aragon:

P. Załoga Auto Czas/strata
1 Yazeed al-Rajhi/Timo Gottschalk Toyota Hilux 5:30,1
2 Orlando Terranova/Moises Torrallardona Mini All4 Racing +1,4
3 Nasser al-Attiyah/Matthieu Baumel HRX Ford +2,2
4 Aleksandr Żełudow/Andriej Rudnickij Toyota Hilux +4,4
5 Martin Kaczmarski/Tapio Suominen Mini All4 Racing +4,6
6 Reinaldo Varela/Gustavo Gugelmin Toyota Hilux +7,4
7 Lucio Álvarez/Bernardo Graue HRX Ford +9,3
8 Nani Roma/Michel Perin Mini All4 Racing +10,5
9 Guilherme Spinelli/Paulo Fiuza Mitsubishi ASX Racing +16,3
10 Marek Dąbrowski/Jacek Czachor Toyota Hilux +21,9
14 Miroslav Zapletal/Bartłomiej Boba +33,9
16 Adam Małysz/Rafał Marton Toyota Hilux +44,2

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
orlenteam.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×