Rajd Dakar: Faworyci odpadli. Awans Hołowczyca

Krzysztof Hołowczyc ukończył 4. etap rajdu Dakar na dwunastej pozycji. Polski kierowca skorzystał z problemów innych zawodników i awansował w klasyfikacji generalnej.

Rafał Lichowicz

Liczący 315 kilometrów odcinek specjalny z Chilecito do Copiapo pogrążył dwóch faworytów do końcowego zwycięstwo. Na 72. kilometrze trasy zatrzymał się Orlando Terranova, który był trzeci w klasyfikacji generalnej.

Argentyńczyk miał problemy techniczne ze swoim Mini. Jego los podzielił również czwarty Carlos Sainz jadący Peugeotem.

Zaciętą walkę o zwycięstwo na 4. etapie toczyła szóstka kierowców, których na mecie dzieliło ledwie sześć minut. Zwyciężył lider klasyfikacji generalnej Nasser Al Attiyah. Katarczyk w Mini wygrał przed Nanim Romą (+2:40) i Gillesem De Villiersem (+2:57).

Miejsce w czołówce długo utrzymywał Krzysztof Hołowczyc. Zawodnik Monster Energy X-Raid Team do czwartego punktu pomiaru czasu był czwarty. W drugiej połowie trasy tempo Polaka wyraźnie spadło. Na mecie Hołowczyc był 12. ze stratą ponad 18 minut do zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej "Hołek" awansował z 6. na 5. miejsce po problemach Terranovy i Sainza. Polak ma niecałą minutę straty do czwartego Ten Brinnke. Prowadzi Al-Attiyah przed De Villiersem i Al-Rajhim.