Rajd Dakar: Toby Price wreszcie wygrał

Australijski motocyklista zwyciężył na trasie przedostatniego odcinka specjalnego z metą w Rosario. Jakub Przygoński dojechał do mety na 22. pozycji.

Ledwie w czwartek Toby Price świętował awans na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu Dakar, a już 24 godziny później Australijczyk mógł cieszyć się z pierwszego etapowego zwycięstwa. [ad=rectangle]

Na 298-kilometrowym odcinku z Termas Rio Hondo do Rosario zawodnik KTM-a pokonał dwójkę liderów Hondy: Joana Barredę i Paulo Goncalvesa. Dopiero szóste miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej rajdu Marc Coma.

Na 22. pozycji do mety dojechał Jakub Przygoński. Zawodnik Orlen Team utrzymał przy tym 18. miejsce w "generalce".

Wyniki 12. etapu Termas Rio Hondo- Rosario: 1. Price 2. Barreda +1:55 3. Goncalves +3:02 … 22. Przygoński +18:00

Klasyfikacja generalna po 12. etapach: 1. Coma 2. Goncalves +17:49 3. Price +25:18 … 18. Przygoński +5:23:57