Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zmiany w ekipie Lotto Team przed startem w Katarze

Na kilka dni przed startem Rajdu Kataru doszło do zmiany w składzie Lotto Team. Robina Szustkowskiego zastąpi jego ojciec - Robert, który dwukrotnie ukończył Rajd Dakar z Jarosławem Kazberukiem.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Jarosław Kazberuk i Robert Szustkowski znają się doskonale i potrafią porozumiewać się niemal bez słów. W 2010 roku zajęli 35. miejsce w Rajdzie Dakar jadąc Mitsubisho Pajero. W 2012 wystartowali Mercedesem Unimog zajmując 30. lokatę w rywalizacji ciężarówek. Wówczas stworzyli już trio z Robinem  Szustkowskim, który później stał się uczniem w programie Szkoły Mistrzów Lotto.


Choć Robert Szustkowski jest z zespołem niemal na każdym rajdzie, minęło już trochę czasu odkąd ostatnio rywalizował na odcinku specjalnym. Mimo to przyznał, że zdecydowanie więcej jest w nim podekscytowania niż obaw. - Jadę z Jarkiem, więc nie mam się czego obawiać. Nie czuję się pewnie jedynie w nawigacji, bo używa się teraz nowych przyrządów nawigacyjnych, z którymi nie miałem nic wspólnego. Dojdzie więc do małego paradoksu. Kiedyś ja uczyłem Jarka jak operować roadbookiem, a teraz on będzie musiał szkolić mnie. Nie czuję jednak żadnego stresu związanego z naszymi umiejętnościami, jedyne co może zawieść to samochód, który wciąż jest w fazie testów - powiedział.

W załodze Lotto Team na dobrą sprawę niewiele więc się zmienia. Nawet system prowadzenia i nawigowania pozostaje taki sam. - Mamy stary, ustalony tryb pracy na rajdzie, który w naszym przypadku bardzo dobrze się sprawdza. Każdy z nas jest uniwersalnym zawodnikiem - kierujemy i nawigujemy razem. Tak było podczas Dakarów, które razem pokonaliśmy. Dzięki temu każdy z nas czerpie również przyjemność z prowadzenia w terenie - powiedział Szustkowski.

Co ciekawe Sealine Cross-Country Rally nie będzie prawdopodobnie jedynym rajdem, w którym zobaczymy starszego z rodu Szustkowskich. - W tym roku kończę 50 lat i planuję w związku z tym jeszcze jeden mocny, rajdowy akcent. Wszystko jest jednak w fazie przemyśleń, a ostateczne decyzje zostaną podjęte w połowie roku - zakończył tajemniczo rajdowiec.

W trakcie gdy Jarosław Kazberuk i Robert Szustkowski będą rywalizować o punkty do klasyfikacji Pucharu Świata w klasie T2, Robin Szustkowski będzie spełniał obowiązki względem sponsorów podczas Lotto Warsaw FIM Speedway.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×