Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Klaudia Podkalicka wyróżniona

Klaudia Podkalicka znalazła się w elitarnym gronie dziewięciu kobiet kierowców zaproszonych na szkolenie pod okiem Jutty Kleinschmidt, zwyciężczyni Rajdu Dakar - podał Polski Związek Motorowy.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński

Komisja FIA ds. Kobiet w Motorsporcie - przy współpracy z Federacją Sportów Motorowych Kataru (QMMF) i zaangażowaniu Jutty Kleinschmidt - ogłosiła szkolenie zawodniczek cross country. Celem selekcji jest wyłonienie dwóch kobiet - kierowcy i pilota (roczniki 1980-1987), które otrzymają samochód rajdowy z przeznaczeniem na start w Rajdzie Sealine Cross Country w 2016 roku.

Spośród zgłoszonych 85 kandydatek z 39 krajów wyłonionych zostało 18 kierowców i pilotów, w tym reprezentantka Polski, zgłoszona przez Polski Związek Motorowy - Klaudia Podkalicka .

- Jesteśmy pod wrażeniem poziomu, jaki reprezentują zgłoszone kandydatki. Federacje naprawdę zaangażowały się w ten projekt, dzięki czemu widzimy, jak wiele kobiet na świecie poważnie zajmuje się motorsportem - powiedziała Michele Mouton, Prezes Komisji ds. Kobiet w Motorsporcie FIA.

Szkolenie potrwa 5 dni i będzie łączyć w sobie elementy edukacyjne i testowe - informacje w załącznikach. Pod koniec szkolenia, zostanie przeprowadzona selekcja, która wyłoni kobiecą załogę Rajdu Sealine Cross Country w 2016 roku.

- Szkolenie na pustyni będzie trudne, ale taka jest natura tego sportu - podkreśliła Jutta Kleinschmidt, która wspiera projekt. - Przez większość czasu załoga jest zdana wyłącznie na siebie, muszą to być ludzie zaradni, dzielni, zdeterminowani i skoncentrowani, często w ekstremalnych warunkach i temperaturach. Podczas selekcji chcemy dostrzec te cechy, gdyż rajdy cross country to coś więcej niż jazda. Będziemy poszukiwać kierowcy i pilota z potencjałem, którzy podejmą wyzwanie uczestnictwa w FIA World Cup for Cross Country Rallies - dodała.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
pzm.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×