Rajd Dakar: Odpowiedź Barredy

Hiszpański motocyklista Joan Barreda wygrał trzeci etap Rajdu Dakar i został liderem klasyfikacji generalnej. Polak Kuba Piątek uzyskał 32. czas.

Maciej Rowiński
Joan Barreda Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Joan Barreda

Barreda od początku etapu do San Salvador de Jujuy jechał znakomitym tempem i notował najlepsze czasy na wszystkich punktach pomiarowych. Na mecie okazało się, że wyprzedził drugiego Kevina Benavidesa o 26 sekund. Etapowe podium należało do Hondy, ponieważ trzeci był we wtorek Paulo Goncalvesa.

Kuba Piątek wtorkowe zmagania ukończył na 32. pozycji. W klasyfikacji generalnej prowadzi Joan Barreda, wyprzedzając Słowaka Stefana Svitko, który otrzymał minutową karę za przekroczenie prędkości w strefie z ograniczeniem. Pomimo kary Svitko do Hiszpana traci zaledwie 14 sekund.