Rajd Dakar: Barreda odjechał rywalom. Awans Piątka

Hiszpan Joan Barreda (Honda) zwyciężył na trasie pierwszej części etapu maratońskiego z metą w San Salvador de Jujuy i został nowym liderem rajdu w klasyfikacji motocyklistów. Kuba Piątek finiszował na 27. miejscu.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Odcinek specjalny dla motocyklistów, wchodzący w skład pierwszej części etapu maratońskiego, liczył 429 kilometrów. Najlepsi zawodnicy pokonali trasę w czasie przekraczającym nieco ponad 4 godziny. Zwyciężył dość pewnie Joan Barreda.

32-letni Hiszpan prowadził już od drugiego punktu pomiarowego i nie oddał pozycji lidera do samej mety. Na drugim miejscu finiszował Paulo Goncalves, który stracił do Barredy blisko dwie minuty. Trzeci Kevin Benavides był wolniejszy o ponad cztery minuty.

W klasyfikacji generalnej rajdu na prowadzenie przedarł się zwycięzca etapu Joan Barreda. Hiszpan prowadzi przed Goncalvesem (+1:57) i Benavidesem (+4:14).

Na 27. miejscu uplasował się Jakub Piątek, który awansował dzięki temu w klasyfikacji generalnej. Po czterech etapach motocyklista ORLEN Team zajmuje 32. lokatę.

27 Kuba Piątek KTM 450 +15:07

Sektor Gości 33. Rafał Sonik: na Dakarze rozpętało się piekło, zapamiętam to na zawsze [2/3]