Abu Dhabi Desert Challenge: Polacy wciąż blisko podium

Jakub Przygoński i Marek Dąbrowski znaleźli się ponownie w czołówce 2. etapu rajdu Abu Dhabi Desert Challenge. Liderem imprezy zaliczanej do Pucharu Świata pozostał Nasser Al Attiyah.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Drugi etap pustynnego rajdu w Abu Dhabi był popisem podwójnego mistrza Dakaru, Nassera Al Attiyah'a. Katarczyk jako jedyny pokonał blisko 280 kilometrową trasę w czasie poniżej czterech godzin i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Drugi na mecie Yazeed Alrajhi stracił do Attiyaha ponad osiem minut. Niewiele gorszy był trzecie Władimir Wasilliew. Czwartą lokatę zajął Jakub Przygoński z ORLEN TEAM, który stracił miejsce na podium klasyfikacji generalnej, właśnie na rzecz Rosjanina.

Na 5. pozycji  plasuje się druga polska załoga w składzie Marek Dąbrowski i Jacek Czachor. Polski duet na 2. etapie był gorszy od Przygońskiego o ponad sześć minut.

Nowy liderem wśród motocyklistów został zwycięzca 2. etapu Pablo Quintanilla. Ponad cztery minuty traci do Chilijczyka szósty Jakub Piątek. Motocyklista ORLEN TEAM był dziewiąty na poniedziałkowym etapie i spadł o jedną pozycję w "generalce".