WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rajd Sardynii: Spokojny etap Rafała Sonika

Rafał Sonik zajął trzecie miejsce na piątkowym etapie Rajdu Sardynii. Na mecie czekała go jednak miła niespodzianka - polscy kibice zaśpiewali "Sto lat" dla polskiego quadowca, który skończył 50 lat.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Materiały prasowe

Podczas piątkowego etapu zawodnicy mieli do pokonania dwie sekcje z pomiarem czasu, liczące odpowiednio 70 i 90 km. Do mety obu z nich, stawka quadowców dojeżdżała w tej samej kolejności. Najszybszy był Sebastien Souda, za nim Ignacio Casale trzeci Rafał Sonik, a czwarty Kamil Wiśniewski.

- Podobnie, jak w poprzednich latach, moi rywale na początku są szybsi ze względu na większe opony. Oni mają "22", a ja "20". To oznacza, że mam mniejszy prześwit i muszę ostrożniej jechać po kamieniach i głazach, ale jednocześnie mniej narażam sprzęgło oraz silnik. Ta taktyka sprawdziła się w trzech ostatnich edycjach, więc zobaczymy, czy scenariusz powtórzy się w tym roku. Czas pokaże - powiedział quadowiec.

W miasteczku Budoni na lidera Pucharu Świata czekała niespodzianka. Grupa jego przyjaciół i kibiców przyjechała na metę z transparentami i gitarą, by zaśpiewać mistrzowi "100 lat" z okazji 50. urodzin. - To była wielka niespodzianka, zwłaszcza że moi kibice i przyjaciele schowali się, tak abym zobaczył ich w ostatniej chwili! Świętowanie, zgodnie z planem, odkładam jednak na inny dzień. Na razie tylko czytam życzenia spływające z różnych zakątków świata i idę spać. W sobotę czeka nas pierwszy dzień maratonu - zakończył Sonik.

W sobotę rajdowcy ruszą na południe do miejscowości Sa Itria. Jak wspominał "SuperSonik" będzie to pierwszy dzień maratonu, podczas którego zawodnicy nie mogą korzystać z pomocy serwisu. Mechanicy quadami i motocyklami zajmą się dopiero w niedzielę w Arabatax, trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy dbałością o sprzęt i bezpardonową walką o zwycięstwo.

Po SS1:
1. Sebastien Souday (FRA) 1:16,30
2. Ignacio Casale (CHL) +0,46
3. Rafał Sonik (POL) +3,51
4. Kamil Wiśniewski (POL) +5,18

Po SS2:
1. Sebastien Souday (FRA) 1:57,26
2. Ignacio Casale (CHL) +2,13
3. Rafał Sonik (POL) +3,21
4. Kamil Wiśniewski (POL) +7,40

Klasyfikacja rajdu:
1. Sebastien Souday (FRA) 3:14,57
2. Ignacio Casale (CHL) +2,59
3. Rafał Sonik (POL) +6,12
4. Kamil Wiśniewski (POL) +11,58

ZOBACZ WIDEO Podsumowanie pierwszego dnia Rajdu Azorów

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×