KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kuba Piątek: W ciągu roku zaliczam tysiąc takich wywrotek

Kuba Piątek w pechowy sposób żegna się z Dakarem. Już na pierwszym etapie doznał kontuzji złamania kości śródręcza podczas niegroźnego z pozoru upadku. - W ciągu roku zaliczam tysiąc takich wywrotek - mówi rozgoryczony motocyklista ORLEN Team.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Jakub Piątek Materiały prasowe / ORLEN Team / Na zdjęciu: Jakub Piątek

Rozmawiamy dobę od twojego wypadku. Jak się czujesz?

Jakub Piątek: Słabo, tym bardziej, że na biwaku miałem styczność z zawodnikami. Widziałem, jak wjeżdżają na biwak umorusani, zmęczeni. Ile bym dał, żeby też być taki umorusany i zmęczony!

Ciężko się z tym pogodzić?

- Strasznie to przeżywam. Tym bardziej, że to stało się na pierwszym odcinku. Tyle pracy włożyłem, żeby dobrze przygotować się do tego rajdu. Tyle osób mi zaufało i mnie wspierało.

Już w swoim dakarowym debiucie zostałeś pechowo wyeliminowany. Wówczas po odcinku prowadzącym przez wyschnięte słone jezioro twój motocykl odmówił posłuszeństwa. Czy to dla ciebie porównywalna sytuacja?

- Smutek jest porównywalny. To mój trzeci Dakar i przerobiłem już chyba każdy scenariusz. Dwa lata temu miałem już siedem odcinków przejechanych, pokazałem się z dobrej strony i zebrałem doświadczenia. Tym razem nie zdążyłem nic pokazać. 38 miejsce na etapie po wywrotce i ze złamaną ręką to nie jest złe osiągnięcie, ale co z tego? Liczy się meta. To był mój cel.

Czy sobie możesz coś zarzucić?

- Jeszcze gdybym szarżował, coś komuś próbował udowadniać, to mógłbym sobie mieć coś do zarzucenia. Ale nie. To była taka wywrotka, jakich w ciągu roku zaliczam tysiąc.

Co dalej? Wracasz do Polski?

- Muszę wracać. W czwartek mam samolot do Polski, a w kolejny wtorek mam umówioną operację. Będę trzymał kciuki za chłopaków już z Polski.

Czy Polak stanie na podium Rajdu Dakar 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
ORLEN Team
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×