Dakar 2017: pewna wygrana Joana Barredy

Motocyklista Hondy zdecydowanie okazał się najszybszy na trasie 3. etapu Rajdu Dakar. Joan Barreda miał przewagę ponad 13 minut nad kolejnym zawodnikiem.

Andrzej Prochota
Joan Barreda Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Joan Barreda

Joan Barreda trzeci etap Rajdu Dakar pokonał w czasie 4:22:41. Motocyklista Hondy prowadził od samego startu i na koniec uzyskał przewagę 13 minut i 29 sekund nad Samem Sunderlandem. Trzeci był z kolei Pierre-Alexandre Renet. Po problemach na starcie, ostatecznie na 7. miejscu do mety dojechał Toby Price.

Po swojej 15. etapowej wygranej w Dakarze, Barreda został nowym liderem w klasie motocykli. Z kolei Price spadł na 5. lokatę.

Do mety dotarł Adam Tomiczek. Reprezentant ORLEN Team zajął 35. miejsce. Natomiast Paweł Stasiaczek był 80.