Rajd Dakar 2018: Matthias Walkner traci przewagę. Najlepszy wynik Giemzy

Matthias Walkner, aktualny lider Rajdu Dakar wśród motocyklistów, zajął 5. miejsce na trasie 11. etapu. Z rywalizacji musiał z kolei wycofać się Joan Barreda. Maciej Giemza zajął z kolei 24. miejsce.

Andrzej Prochota
Toby Price Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Toby Price
Toby Price wygrał pierwszy swój etap w tegorocznym Rajdzie Dakar. Doświadczony Australijczyk prowadził praktycznie od startu, aż do samej mety. Na drugim miejscu dojechał Kevin Benavides, który walczy jeszcze o końcowy triumf w imprezie. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Antoine Meo.

Dopiero piąty był Matthias Walkner, który nadal przewodzi w "generalce". Jego przewaga stopniała jednak do 32 minut nad Benavidesem.

Niestety, z Rajdu Dakar wycofał się dotychczasowy wicelider, Joan Barreda. Zawodnik Hondy od czterech etapów jedzie z kontuzjowanym kolanem. W środę ból był jednak zbyt silny i Barreda zrezygnował z jazdy jeszcze przed drugim punktem kontrolnym.

Bardzo dobrze pojechał Maciej Giemza, który jeszcze poprawił swój wynik z wtorku. Na 11. etapie Polak zajął 24. miejsce. a w "generalce" jest oczko niżej. To najlepszy etapowy wynik w karierze motocyklisty Orlen Team.