Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Rajd Dakar. Świetny dzień Orlen Team. Zwycięstwo Kamila Wiśniewskiego, drugie miejsce Jakuba Przygońskiego

Środa okazała się świetnym dniem dla Orlen Team na Rajdzie Dakar. Jakub Przygoński zajął drugie miejsce w klasyfikacji samochodów, a Kamil Wiśniewski wygrał etap wśród quadowców. Sam odcinek został przerwany wcześniej ze względu na warunki.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jakub Przygoński Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Jakub Przygoński
Silny wiatr i względy bezpieczeństwa stanęły na drodze do rozegrania w całości 10. etapu Rajdu Dakar. Organizatorzy zdecydowali się przerwać rywalizację po przejechaniu przez uczestników 345 kilometrów odcinka specjalnego. Na tym etapie na prowadzeniu w gronie quadowców był Kamil Wiśniewski, a drugie miejsce w kategorii samochodów zajmował Jakub Przygoński. To oznacza, że środowy etap był najlepszy w wykonaniu zawodników Orlen Team w tym roku.

Ponadto Martin Prokop zajął 11. miejsce w klasyfikacji samochodów, a Maciej Giemza był 22. wśród motocyklistów.

Czytaj także: Wurz po latach wyjawił prawdę ws. Kubicy

Zgodnie z planem organizatorów jeden z ostatnich odcinków specjalnych tegorocznego rajdu miał liczyć 534 kilometry, zawodnicy mieli pokonać dystans z Haradh do Shubaytah. Silny wiatr skutecznie uniemożliwiał załogom helikopterów czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników, dlatego też dyrekcja rajdu podjęła decyzję o przerwaniu etapu i zaliczeniu wyników z 345 kilometra.

ZOBACZ WIDEO Marcelina Zawadzka w Africa Eco Race. Występ Miss Polonii ma szczytny cel

Dobrą formę podtrzymał Przygoński, który w środę drugi raz w tym roku uplasował się na podium etapu. Rywalizacji nie ułatwiała burza piaskowa, która mocno ograniczała widoczność oraz wydmy, na których łatwo było popełnić błąd.

- Odcinek był trudny, jechaliśmy po urwanych wydmach, które były wysokie na 5-8 metrów, trzeba było być bardzo czujnym, bo nigdy nie wiedzieliśmy, które z nich są urwane, a które nie. Na jednej z takich twardych wydm samochód uszkodził Fernando Alonso - powiedział na mecie etapu Przygoński, którego na trasie 10. etapu dogonił Carlos Sainz.

Czytaj także: Russell zachwycony danymi z fabryki Williamsa

- Złapaliśmy się za nim i jechaliśmy w jego kurzu, więc mieliśmy dzięki temu dobre tempo. Na szczęście nasz samochód jest sprawny, nie mamy żadnych usterek, z tego się na pewno cieszymy - zakończył Przygoński.

W czwartek zawodnicy będą rywalizować na trasie odcinka specjalnego o długości 379 kilometrów pomiędzy Shubaytah a Haradh.

Czy jesteś zadowolony z postawy Jakuba Przygońskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×