Polak na podium Rajdu Dakar! Życiowy sukces

Kamil Wiśniewski doczekał się wymarzonego podium Rajdu Dakar. Polski quadowiec ukończył ostatni etap na drugiej pozycji i finalnie sklasyfikowany został na trzecim miejscu w "generalce". Wiśniewski nawiązał do najlepszych startów Rafała Sonika.

Łukasz Kuczera
Kamil Wiśniewski Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Kamil Wiśniewski
Rafał Sonik przez lata stanowił o sile Polaków w klasyfikacji quadów w Rajdzie Dakar. Krakowianin w roku 2015 wygrał najtrudniejszą imprezę terenową świata, będąc pierwszym Biało-Czerwonym z tego typu dokonaniem. Sukces Sonika spopularyzował czterokołowce w naszym kraju, a w jego ślad zapragnęli pójść kolejni rajdowcy.

Chociaż Sonika zabrakło na starcie Dakaru 2022, to kontynuatorem jego działań okazał się Kamil Wiśniewski. Reprezentant Orlen Team od kilku lat pukał do światowej czołówki, aż wywalczył upragnione podium.

Kamil Wiśniewski na trasie dwunastego etapu osiągnął drugi czas, będąc wolniejszym o 2 minuty i 43 sekund wolniejszym od Francisco Moreno. Tym samym Polakowi nie udało się wyprzedzić Argentyńczyka w "generalce", ale na pocieszenie pozostała mu trzecia lokata w Dakarze. To najlepszy wynik Wiśniewskiego w karierze.

Rajd Dakar w klasyfikacji quadów wygrał Alexandre Giroud. Dla Francuza to pierwszy triumf w imprezie.