Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wzruszające sceny na mecie. Katarzyna Niewiadoma: Liczyłam na medal

Katarzyna Niewiadoma zajęła 6. miejsce w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego na igrzyskach olimpijskich. Polki na mecie płakały. - Jesteśmy drużyną. Sukcesy i porażki przyjmujemy razem - mówi Anna Plichta.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Na zdjęciu w biało-czerwonym stroju Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu w biało-czerwonym stroju Katarzyna Niewiadoma

Niewiadoma w Rio de Janeiro potwierdziła, że jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. 21-latka osiągnęła najlepszy wynik w historii szosowego kolarstwa kobiet w Polsce, ocierając się o olimpijski medal. Na mecie naszym zawodniczkom towarzyszył jednak niedosyt.

- Nie jestem szczęśliwa, bo przyjechałam walczyć o medal - przyznaje Niewiadoma. - Chciałam pokazać, że Polak potrafi. Tak, jak Rafał Majka. Robiłam co w mojej mocy, ale w pewnym momencie czegoś zabrakło.

Nasza liderka na mecie ściskała się z koleżankami. Jednym oczy zwilgotniały, innym pociekły łzy. - Jesteśmy drużyną - mówi Plichta. - Płaczemy i śmiejemy się razem. Każdy sukces i każdą porażkę przyjmujemy wspólnie. Musimy być razem zarówno na trasie, jak i poza nią.

Niedzielny wynik to faktycznie efekt wysiłku całego zespołu. Obok Plichty koleżance pomagała także Małgorzata Jasińska. - Dziewczyny spisały się na medal. Były w każdym odjeździe, czuwały nade mną, kontrolowały wszystko - mówi Niewiadoma.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Janas: Szczyt formy ma przyjść przed ćwierćfinałem igrzysk

Polka do mety dojechała w drugiej grupie. Kilkanaście sekund wcześniej "kreskę" minęły Anna van der Breggen, Emma Johansson i Elisa Longo Borghini, które na ostatnich metrach wyprzedziły Marę Abbott.

- W pierwszej grupce było wiele przyspieszeń i zwolnień, a to mnie gotuje - wyjaśnia Niewiadoma. - Zostałam więc razem z Lizzie (Armistead - przyp. red.) oraz Jolandą (Neff - przyp. red.). Wiedziałam, że będą walczyć o złapanie pierwszej grupy. Widziałyśmy je, ale zaczęłyśmy się czarować i nie wyszło.

- Starałyśmy się kontrolować wyścig - relacjonuje z kolei Plichta. - Pilnowałyśmy, aby nie poszedł żaden odjazd, byłyśmy aktywne z przodu. Każda z nas dała z siebie wszystko. Szóste miejsce jest satysfakcjonujące, ale po cichu liczyłyśmy na medal. Kasia to jednak młoda zawodniczka. Myślę, że kolejne igrzyska będą dla niej.

Kamil Kołsut z Rio de Janeiro

Zobacz wszystkie korespondencje z Rio de Janeiro -->

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×