Karol Bielecki: Koniec z prezentami. Musimy grać jak faceci

- Mecz z Niemcami był do wygrania, ale popełnialiśmy proste błędy. Musimy zacząć grać jak faceci - mówi Karol Bielecki. Polscy piłkarze ręczni w drugim spotkaniu turnieju olimpijskiego ulegli mistrzom Europy 32:29.
Kamil Kołsut
WP SportoweFakty / Damian Filipowski

Wtorkowy mecz Polakom od początku się nie układał. Nasi zawodnicy popełniali sporo błędów i już po kwadransie przegrywali z Niemcami 5:8. Później próbowali gonić rywala, po przerwie udało się nawet doprowadzić do wyniku 21:22, ostatnie minuty należały jednak do rywali.

- Za nami mecz z mistrzami Europy - podkreśla Bielecki. - Przegraliśmy go głupio. Popełnialiśmy proste błędy i dlatego oddaliśmy dwa punkty. To spotkanie było do wygrania.

Biało-Czerwoni, choć ani razu nie prowadzili, spisali się lepiej niż w pierwszym meczu grupowym z Brazylią. - Promyk nadziei jest - przyznaje chorąży naszej reprezentacji. -Mam nadzieję, że wyeliminujemy błędy i zaczniemy grać jak faceci.

Za dwa dni nasz zespół zmierzy się z Egiptem. - Trzy zwycięstwa w trzech meczach ustawią nas w dobrej sytuacji. Łatwo jednak nie będzie. Jeśli wciąż będziemy rozdawać prezenty, to będziemy dalej przegrywać.

• handballer Zgłoś komentarz
      Kogo wy chcecie wprowadzac? To nie siatkowka, tutaj juniorskie reprezentacje nie wygrywaja mistrzostw Europy itp.. macie Szybe na połowce, maja wysza w bramce i sype na kole, najlepsze co
      Czytaj całość
      altualnie mamy z młodych roczników... szwedzi maja duzo lepiej wyszkolonych mlodych zawodnikow i kadre odmlodzili - z Niemcami przegrali takim samym stosunkiem jak my, z Egiptem wczoraj -1, i co powiecie weekondowi znawcy?
      • Lvdvik Lvdvik Zgłoś komentarz
        i co mi po jego mocnych słowach?Grają jak rasowe łajzy!Chyba szybko wrócą do domu z tych igrzysk.Poki co ich gra nie pozwala mieć nadzieji na jakąkolwiek wygraną w grupie.A trener
        zamiast opierd... zawodnikó w czasie przerwy powinien raczej skupic sie na dawaniu konstruktywnych rad,bo wkur... mnie jak zamiast coś doradzić to traci przerwe na darciu ryja na zawodnika!!
        • Jacek Kacprzak Zgłoś komentarz
          Szkoda że nie ma Olimpiady Oldbojów, moglibyśmy tam powalczyć o medal w piłce ręcznej
            Porażki, skandale (pływanie), doping. Na szczęście będzie jeszcze lekkoatletyka i dostarczy nam - w co wierzę - dużo radości
            • Jerzy Przybysz Zgłoś komentarz
              Szczypiorniści już są za wolni w obronie jak i w ataku - to najstarsza reprezentacja na świecie więc nie ma się co dziwić z ich grania - konkurencja wyprzedza ich w każdej akcji czy
              defensywnej czy w ofensywnej
              • widzu55 Zgłoś komentarz
                Stare chlopy, graja jak moga i tyle w temacie, Jak sie popatrzy na kadre niemcow , dunczykow to 80 procent jest mlodych i nowych, nasi wytrzymuja kondycyjnie ale szybkosc nie ta co
                widac. trener - no coz nie wiem po co wycofywac bramkarza grajac w przewadze - stracilismy 2 bramki w czasie tej przewagi. Co do trenera cd - kadra Wenty gralaby i bez trenera , on sie na reprezentacje nie nadaje
                  Już pora była zmienić dziadków dwa lata temu , wprowadzać młodych zawodników , którzy chcą grać a nie emerytów którzy chcieli uzupełnić swoje CV o udział w olimpiadzie i iść na
                  emeryturę . Trzeba sie uczyć od siatkarzy - tam co jakiś czas wprowadzana jest nowa postac i nowy talent do gry w reprezentacji . To naprawdę żenada szczypiorniści - zrywać szczypiorek a nie grać w piłkę ręczną
                  • elbrox Zgłoś komentarz
                    Dobrze powiedział Karol do boju chłopaki zawsze wierzyłem że jesteście wielcy Jurecki Szyba Lijewski Szybszak sluchac Karola więcej agresywnej gry w obronie Szmal dzisaj trochę zawiódł
                    ale każdy ma swój dzień dobry i zły Egipt to nie piramida przeskoczymy do boju POLACY
                    • Olo33 Zgłoś komentarz
                      A ja myślałem ze nie ma już słabszego centralnego obrońcy od Grabarczyka a tu proszę niespodzianka jednak jest ktoś słabszy KUS co on robi w reprezentacji. Połowa bramek to ze srodka z
                      centrum Brazylia jak i Niemcy wchodzili badz przechodzili go jak dziecko.
                      • Andrzej Behring Zgłoś komentarz
                        do domu cioty,wystarczy już tych kompromitacji.
                        • Mariusz Zapała Zgłoś komentarz
                          to nie trenr gra tylko zawodnicy a oni mają gdzieś olimpiadę Orła na koszulce żenada. \
                          • Natsidk Zgłoś komentarz
                            A jak już jest temat bramkarzy. Szmal jest dobrym bramkarzem, ale ma prawo mieć także spadek formy, czy po prostu dzień kiedy zwyczajnie nie idzie i wtedy powinien wejść drugi bramkarz,
                            który może będzie lepiej bronił. Niestety my mamy Sławka i Piotrka, który nie wiem dlaczego jest w kadrze - powinien jechać drugi obecnie najlepszy w Polsce Wichary. Szmal jest bardzo dobrym bramkarzem, ale potrzebuje także wartościowego zmiennika, a nie chłopaka któremu jeden mecz wyjdzie na cały turniej