"Ostatnie pożegnanie Zbyszka Rybaka". Fani Arki Gdynia proszą o wpłaty

Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki zbiera w sieci pieniądze na oprawę na pogrzeb Zbigniewa Rybaka. "Wraz z jego niespodziewanym odejściem kończy się pewna era" - piszą organizatorzy zbiórki.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Zbigniew Rybak Twitter / Arka Gdynia / Na zdjęciu: Zbigniew Rybak
"Ostatnie pożegnanie ZBYSZKA RYBAKA Syna Józefa" - pod takim hasłem Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki zorganizowało zbiórkę pieniędzy na - jak podkreślono w opisie - "ostatnią oprawę WIELKIEGO Arkowca, Sportowca, Wikinga".

Zbigniew Rybak zmarł w środę (21 grudnia). Miał 49 lat (więcej TUTAJ). Był znaną postacią na polskiej scenie kibicowskiej. Przez wiele lat był liderem jednej z najmocniejszych grup kibolskich w naszym kraju - Arki Gdynia. Był założycielem, zawodnikiem i potem honorowym prezesem klubu rugby - RC Arka Gdynia.

Rybak zasłynął również z dokumentu pt. "To my, rugbyści", którego autorem był Sylwester Latkowski. Wydał też swoją biografię pt. "Zbigniew Rybak. Syn Józefa", która stała się bestsellerem.

"Prawdziwa, niepowtarzalna Legenda kibicowskiej Arki, znany i szanowany w całej Polsce wojownik. Filar społeczności gdyńskich rugbistów, wychowawca, mentor i przyjaciel wielu z nas. (...) Wraz z jego niespodziewanym odejściem kończy się pewna era" - czytamy w opisie zrzutki.

Celem akcji jest zebranie kwoty 30 tys. złotych (link do zbiórki na stronie zrzutka.pl - TUTAJ). Do tej pory (stan z godz. 18:30 w piątek 23 grudnia) udało się pozyskać nieco ponad 12 tys. zł (wpłat dokonało 256 osób). Niewykorzystane środki mają zostać przekazane na mural w hołdzie dla zmarłego.

Zobacz:
Romuald Czarnecki nie żyje. Kilka dni temu kupiono mu drogi lek

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×